Sport.pl

Andy Ruiz zgodził się na rewanż z Anthonym Joshuą! Zarobi ogromne pieniądze

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) dopiął swego. Podczas rewanżu z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) zarobi 15 milionów dolarów, czyli znacznie więcej niż miał dostać pierwotnie. Wielki rewanż zaplanowano na 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej.

Ponownie stawką walki będą pasy IBF, WBA i WBO królewskiej kategorii. 1 czerwca Meksykanin powstał z desek w trzeciej rundzie, by samemu posłał Anglika czterokrotnie na deski. Wygrał niespodziewanie w siódmej odsłonie i został nową gwiazdą światowego boksu.

W myśl zapisu kontraktu na pierwszą walkę, Ruiz Jr w razie zwycięstwa musiał dać rewanż Joshui za 9 milionów dolarów. Miejsce walki znów miał wskazać obóz AJ-a, ale pośpieszył się z tym. Eddie Hearn, promotor Joshui, zapowiedział walkę 7 grudnia, jednak wcześniej nie zdążył podesłać Ruizowi umowy do podpisania. I choć teoretycznie nowy mistrz musiał wypełnić zobowiązania wobec Joshui i Hearna, to zaczął mówić, że nie dojdzie do rewanżu. A jako, że ruszyła już machina promocyjna na walkę w Arabii Saudyjskiej, szef grupy Matchroom nie mógł się już wycofać z tego projektu.

- Hearn tak naprawdę pokazał, jak jest głupi. Pośpieszył się, ogłosił walkę w Arabii Saudyjskiej bez podpisu Ruiza, a teraz Ruiz złapał go za jaja. W tym samym momencie Ruiz znalazł się w doskonałej pozycji negocjacyjnej - mówił jeszcze kilka dni temu inny sławny promotor, Bob Arum. I rzeczywiście Ruiz zyskał poważny argument, a Hearn musiał nieco ustąpić. Bo choć rewanż odbędzie się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, to Meksykanin dostanie "kilka milionów więcej niż szykowane wcześniej dziewięć milionów" - informuje Mike Coppinger, jeden z czołowych bokserskich dziennikarzy. Szacuje się, że Ruiz otrzyma za rewanż z Joshuą około 15 milionów dolarów, czyli niemal dwukrotnie więcej, niż zakładano początkowo.

Mało tego, Ruiz będzie również właścicielem praw telewizyjnych na Meksyk, a że w Meksyku każdy zainteresowanie będzie ogromne, to nowy mistrz zarobi dodatkowe pieniądze z tego tytułu.

Inne postanowienia mówią o wyrywkowych testach obu zawodników przez organizację VADA. Każdy z sędziów, czy to ringowy, czy punktowy, nie może mieć w swoim CV mniej niż 40 sędziowanych walk mistrzowskich.

Więcej o:
Komentarze (8)
Andy Ruiz zarobi za rewanż z Anthonym Joshuą niemal dwa razy więcej, niż zakładano
Zaloguj się
 • zagraniczny-online

  Oceniono 6 razy 6

  A ja sie pytam dlaczego zaden z naszych producentow kielbas, wedlin, pasztetow, konserw itd nie zainteresowal sie jeszcze wspoloraca z Kownackim ? Toz to genialne posuniecie marketingowe ...

 • tomspeed

  Oceniono 2 razy 2

  Gdzie tu rekordowe pieniądze? Chyba że chodzi o tą kategorię wagową. Rekordy to są ale w niższych kategoriach, nawet po 250 mln dolców. To są pieniądze...

 • glomek

  Oceniono 3 razy -1

  "Każdy z sędziów nie może mieć w swoim CV mniej niż 40 sędziowanych walk mistrzowskich" - z tego zdania wynika, że wystarczy jeden sędzia z co najmniej 40 walkami w CV. Na pewno o to chodziło?

 • pietrekv8

  Oceniono 2 razy -2

  Ciekawa walka się zapowiada! Mam nadzieję, że na Betfan będą fajne kursy do pogrania na zwycięzcę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX