Sport.pl

Stanowczy głos Giertycha w sprawie śmierci Kosteckiego. Zabójstwo?

- Zgromadzone już obecnie dowody świadczą o zabójstwie - napisał na Twitterze mecenas Roman Giertych, który jest pełnomocnikiem rodziny zmarłego pięściarza Dawida Kosteckiego.

Dawid Kostecki nie żyje. Dwa tygodnie temu 38-letni pięściarz miał popełnić samobójstwo w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Służba Więzienna podała, że powiesił się na prześcieradle - leżąc na więziennej pryczy i przykrywając kocem, dlatego współwięźniowie nie dostrzegli niczego niepokojącego. W taki obrót spraw od początku nie wierzy rodzina Kosteckiego, ani jej pełnomocnik Roman Giertych. Były polityk w środę po raz kolejny dał temu wyraz na Twitterze, nawiązując w swoim wpisie do Marka Falenty. Czyli bohatera afery taśmowej, który też przebywał w areszcie śledczym Warszawa-Białołęka, ale w środę - ze względów bezpieczeństwa - został przeniesiony do innej placówki.

Przypomnijmy, że najbliżsi pięściarza starali się w ostatnich dniach o drugą sekcję zwłok, ale nie dostali na nią zgody. Postanowili więc pochować Kosteckiego. Pogrzeb ma się odbyć w najbliższą sobotę na rzeszowskim cmentarzu Pobitno.

Dawid Kostecki miał problemy z prawem

Kostecki ostatnie lata spędził w więzieniu. W czerwcu 2017 roku były pięściarz został skazany na pięć lat za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się obrotem kradzionymi samochodami i wyłudzaniem podatku VAT. Kierowana przez Kosteckiego grupa przestępcza została rozbita rok wcześniej. W trakcie śledztwa wyszło, że na transakcjach skradzionymi samochodami i wyłudzeniach podatku gang wzbogacił się kosztem skarbu państwa o ponad dziewięć milionów złotych. Pięściarzowi groziło do 10 lat pozbawienia wolności. Odmówił jednak składania zeznań, przyznał się do winy i poprosił o dobrowolne poddanie się karze. Zgodził się także na publikowanie swojego wizerunku w mediach. Wcześniej już odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie (rok) oraz za kierowanie grupą przestępczą, która czerpała korzyści z nierządu (2,5 roku).

Śmierć Kosteckiego to już trzeci zagadkowy zgon wśród osób związanych z aferą wokół rzeszowskich agencji towarzyskich (tydzień po jego śmierci w Zakładzie Karnym w Rzeszowie próbował popełnić samobójstwo także kolejny więzień - próba została udaremniona). Za wiedzą ich właścicieli - pochodzących z Ukrainy braci R. - nagrywano tam polityków, którzy potem byli szantażowani. Agencje przez całe lata chronili oficerowie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Kostecki był jednym z najbardziej obiecujących pięściarzy. Stoczył 41 walk, z czego 39 wygrał. Był interkontynentalnym mistrzem federacji WBA w wadze półciężkiej, młodzieżowym mistrzem świata WBC oraz mistrzem WBF, WBFed i IBC w wadze półciężkiej.

Więcej o:
Komentarze (77)
Stanowczy głos Giertycha w sprawie śmierci Kosteckiego. Zabójstwo?
Zaloguj się
 • arche556

  Oceniono 40 razy 36

  Ilu tu trolli. To musi być coś na rzeczy, skoro z taką zaciętością sfora rzuciła się na Giertycha. Dlaczego nie zgodzono się na powtórną sekcję? Tego żądała rodzina. Jak przy ekshumacjach smoleńskich, rodziny protestowały, to je siłą przeprowadzano. Czyżby i w te "samobójstwa" było umoczone Ministerstwo Sprawiedliwości? Ministerstwo Sprawiedliwości, to jak Prawo i Sprawiedliwość. Ministerstwo Sprawiedliwości - kupa śmiechu i to z przewagą kupy.

 • antykonformista

  Oceniono 43 razy 31

  Trzy pierwsze wpisy - pisie wpisy.
  A więc coś jest na rzeczy.
  Dziennikarze, a nawet dziennikarzyny! Z prawa i lewa, ci w glanach, ci w trampkach, ci w sandałach i skarpecie, a nawet ci w kobiecych szpilkach!
  Nie odpuszczajcie tego tematu. Nawet jeśli "wasi" zostali nagrani na tych taśmach, albo jacyś, pożal się Boże, autorytety.

 • nikifor666

  Oceniono 25 razy 21

  Zabawne, ze prokuratura moze robic 10 sekcji Smoleńczykom, za to rodzina podejrzewajac wał - ie ma prawa do niczego.

 • islusznie

  Oceniono 20 razy 18

  Pisowskie Emilki juz szują na Romana. Oczernianie to wasz trik numer 1, brak jakichkolwiek podstaw do rzeczowej dyskusji. Jeśli uderzanie w Giertycha to Wasza jedyna odpowiedź to tylko potwierdzacie że to zabójstwo. To strasznie smutne że dla pieniędzy tak nisko upadaliście i nie ważne z której strony jesteś, jeśli bronisz tych zbrodniarzy to sprzedałeś Polskę.

 • frogmark

  Oceniono 20 razy 18

  Panie Romanie - w takich ludziach jak Pan teraz nadzieja! Trolle dajcie spokój! Niech sprawa z ministerstwa pana Zbyszka was trochę przystopuje - i tak się wam w końcu sprawiedliwość dobierze do skóry.

 • supermarjan

  Oceniono 20 razy 16

  wschodni kraj wschodnie obyczaje:
  - mieliscie dac litwinience tylko parę dobrych rad.
  - polon czy rad towarzyszu Putin, ja tam sklodowska nie jestem

 • sacc77

  Oceniono 19 razy 15

  Mafia sutenerów i pedofilów - SPRZĄTA.
  PiS oraz ePiSkopat nie mogą sobie pozwolić na ujawnienie prawdy o tym co się działo w tych burdelach, kto i w jaki sposób oraz Z KOGO tam korzystał..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX