Sport.pl

Ruiz odmówił rewanżu z Joshuą w Arabii Saudyjskiej. Mistrz stawia swoje warunki

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO), mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, przerwał milczenie w sprawie rewanżu z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO), który został już oficjalnie ogłoszony i ma się odbyć 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. - Do walki dojdzie, ale w Stanach Zjednoczonych - oświadczył Ruiz.

- Kontrakt na rewanżową walkę został przez Ruiza podpisany. Wszystkie wytyczne zostały zresztą zawarte w pierwszym kontrakcie. Mogliśmy kazać Ruizowi walczyć w Cardiff, ale uznaliśmy jego życzenie i pojedynek odbędzie się na neutralnym gruncie. Daliśmy mu wielki prezent, wybierając go jako przeciwnika w pierwszym starciu. Teraz zobowiązany jest do rewanżu - mówił niedawno Eddie Hearn, promotor Joshui.

Na ripostę Meksykanina nie trzeba było długo czekać. - Wiem, że każdy mówi teraz o walce. Pojedynek wkrótce się odbędzie, ale nie w Arabii Saudyjskiej, a w Stanach Zjednoczonych. Na moich warunkach. W Arabii Saudyjskiej nie mam żadnej ochrony [Meksykanin boi się, że w Azji badania antydopingowe nie byłyby tak restrykcyjne, jak w USA] - powiedział Ruiz Jr w relacji na Instagramie.

Przypomnijmy: w czerwcu Ruiz Jr (33-1, 22 KO) niespodziewanie pokonał Joshuę (22-1, 21 KO) i odebrał mu pasy mistrzowskie federacji: IBF, WBA i WBO - czyli trzech z czterech najważniejszych federacji bokserskich (mistrzem WBC jest Wilder). W kontrakcie walki Joshui i Ruiza był zapis, który w przypadku przegranej Brytyjczyka zapewniał mu walkę rewanżową.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o:
Komentarze (28)
Ruiz odmówił rewanżu z Joshuą w Arabii Saudyjskiej. Mistrz stawia swoje warunki
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 11 razy 9

  Brawo gruby! Walka w Stanach z konkretną kontrolą antydopingową jak ostatnio. Wtedy z "mutanta" bardzo szybko schodzi powietrze, a muskulatura też dziwnym trafem już nie taka wypasiona.

 • antyvn

  Oceniono 10 razy 8

  Walka w Arabii Saudyjskiej to jakiś żart. Bardzo dobrze, że Ruiz chce walczyć w USA.

 • wozdo

  Oceniono 6 razy 6

  Ruiza lekceważyli a on wygrał i teraz jako mistrz ma pełne prawo czołgać Joshuę

 • pawtom53

  Oceniono 4 razy 4

  Ruiz ma racje !!!!!!!!!!

 • boliver

  Oceniono 8 razy 4

  Zupelna racja,, bravo,,

  Dla zlodziei zostal Qatar

 • pawtom53

  Oceniono 1 raz 1

  Bravo Ruiz !

 • tomasznowak1986

  Oceniono 9 razy -1

  Ja bym im obu d.op.i..er.d.o.l.i.ł ...nie ważne gdzie i kiedy jednemu a potem drugiemu....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX