Sport.pl

Złe wieści dla Adama Kownackiego. Nie zawalczy o mistrzowski pas

Jak poinformował dziennikarz ESPN Dan Rafae, federacja IBF nie pozbawi Andy'ego Ruiza Juniora (33-1, 22 KO) pasa mistrza świata wagi ciężkiej przed jego rewanżową walką z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). To zła wiadomość dla Adama Kownackiego, który mógł liczyć, że to właśnie on zostanie pretendentem do walki o pas IBF.

W czerwcu Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) niespodziewanie pokonał Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) i odebrał mu pasy mistrzowskie federacji: IBF, WBA i WBO - czyli trzech z czterech najważniejszych federacji bokserskich (mistrzem WBC jest Wilder). W kontrakcie walki Joshui i Ruiza był zapis, który w przypadku przegranej Brytyjczyka zapewniał mu walkę rewanżową. Nie było jednak wiadome, jak zareaguje na to federacja IBF, która mistrzowi swojej federacji każe zmierzyć się z drugim w rankingu zawodnikiem. Nim jest Kubrat Pulew (27-1, 14 KO), a tuż jego plecami czeka Adam Kownacki (20-0).

Ruiz jednak może poczekać z obroną tytułu, ale muszą zostać spełnione dwa warunki. Po pierwsze, walka Joshua vs Ruiz II musi się odbyć 7 grudnia (ten termin został oficjalnie zapowiedziany przez organizatorów) lub wcześniej, a po drugie, zwycięzca walki w Arabii Saudyjskiej musi się zmierzyć z Pulewem do 31 maja i będzie musiał się do tego zobowiązać na piśmie.

W przeciwnym razie do walki o pas IBF zostaną wyznaczeni Pulew i zawodnik, który znajduje się tuż za nim w rankingu IBF - dziś jest to Kownacki (20-0, 15 KO). W tym momencie możemy jednak powiedzieć, że szansa na walkę Polaka z Bułgarem o pas mocno się oddaliła, choć boks uczy nas, że nie warto wydawać w takich sprawach definitywnych wyroków.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o:
Komentarze (12)
Złe wieści dla Adama Kownackiego. Nie zawalczy o mistrzowski pas
Zaloguj się
 • scierplaminoga

  Oceniono 4 razy 4

  Co to za brednie. Kownacki nawet nie myśli o walce o pas w tym roku. Najwcześniej końcówka przyszłego.

 • ivergon

  Oceniono 2 razy 2

  No ale to dobre wieści może Kownacki zostać mistrzem świata co prawda jednej federacji ale walcząc z Pulewem, po drugie sadło dobra rzecz, zawsze można coś z niego energii dobrać, ale co za dużo to niezdrowo, nie najpierw powalczy o swoja wagę bo po V-VI tempo mu siada.

 • szafaczlowiekahonoru

  Oceniono 3 razy 1

  Podstawowa sprawa to schudnięcie minimum 10 kilo żeby kondycję miał na całą walkę, a nie tylko na początkowe rundy, tak jak w ostatniej walce.

 • lol76

  Oceniono 3 razy 1

  'Zawalczy', 'powalczy'... calkiem was tam pop!erdolilo.

 • ml2403

  0

  To dobra wiadomość dla Kownackiego, bo może wreszcie weźmie się za siebie i trochę zrzuci wagi, bo jak tak wyglądając gromi przeciwników to gdy schudnie z 10kg może być prawdziwym mistrzem.

 • spyderman2

  0

  to ten co go pseudo sędziowie oszukali??
  bok to jeden wielki szwindel

 • niktalboktos

  0

  To bardzo dobra wiadomosc dla Kownackiego. Teraz na pewno walkę o pas przegra, w przyszlym roku moze wygrac jesli się poprawi w kilku sprawach.

 • nienoto

  Oceniono 3 razy -1

  Jakie złe wieści? Taka walka wcale by nie była dobra, bo nawet jakby wygrał to mnóstwo ludzi by mówiło; no dobra ale co z Ruizem i Joshuą... Lepiej niech Adam zawalczy w pełnowartościowej walce bez zabierania nikomu pasów przy stoliku... i myślę że przeciwnikiem Kownackiego będzie Wilder, bo tak jakoś los ich splata i może to być bardzo ciekawa para rywali... Choć wiadomo, łatwo nie będzie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX