Sport.pl

Nowe fakty w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. Pięściarz był świadkiem prokuratury

Do nowych informacji dotyczących śmierci Dawida Kosteckiego dotarła "Rzeczpospolitej". 5-letni wyrok za kierowanie grupą przestępczą pięściarz odbywał w zakładzie karnym w Rzeszowie, jednak decyzją sądu przeniesiono go kilka tygodni temu do aresztu śledczego na Białołęce. Kostecki miał przed warszawskim sądem złożyć zeznania w sprawie kryminalnej z lat 2007-2008.

W piątek, 2 sierpnia, Dawid Kostecki popełnił samobójstwo w Areszcie Śledczym w Warszawie. Jak podała Służba Więzienna, powiesił się na prześcieradle, leżąc na więziennej pryczy. Miał się przykryć kocem, dlatego współwięźniowie nie dostrzegli niczego niepokojącego. Według funkcjonariuszy 38-latek nie był objęty specjalnym dozorem i nic nie zapowiadało, że mógłby popełnić samobójstwo. Dyrektor generalny Służby Więziennej w Warszawie powołał teraz zespół, który ma wyjaśnić okoliczności śmierci.

Kownacki czeka na walkę o pas. "Ruiz Jr? Adam miałby szanse na wygraną z nim"

Do nowych informacji na temat tragicznej śmierci 38-latka dotarła "Rzeczpospolita". Według źródeł redakcji, Kostecki przebywał w warszawskim areszcie jedynie tymczasowo. Kilka tygodni temu, w wyniku decyzji Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, pięściarz został przeniesiony z Zakładu Karnego w Rzeszowie, gdzie odbywał 5-letni wyrok za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, do białołęckiego aresztu śledczego. W Warszawie bokser miał stawić się przed sądem, by zeznawać w sprawie rozboju z lat 2007–2008, o którego popełnienie został oskarżony niejaki Tomasz G. Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Nowe fakty ws. śmierci Dawida Kosteckiego. Z jakiego powodu pięściarz znalazł się w warszawskim areszcie?

Pierwsze przesłuchanie Kosteckiego obyło się 1 lipca, jednak z powodu nieobecności jego adwokata, rozprawę odroczono na 14 sierpnia. Pięściarz nie wrócił jednak do Rzeszowa - drugiej rozprawy miał oczekiwać w areszcie na warszawskiej Białołęce.

"Co Kostecki wiedział o rozboju sprzed dekady, że ściągnięto go do Warszawy i wezwano już na pierwszy termin, bez pewności, że proces ruszy? Bokser miał dużą wiedzę na temat działania podkarpackich agencji towarzyskich i korumpowania funkcjonariuszy ówczesnego policyjnego Centralnego Biura Śledczego" - czytamy w artykule "Rzeczpospolitej".

W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok wykluczono, by śmierć Kosteckiego nastąpiła przy udziale osób trzecich: "Na miejscu zdarzenia pracował prokurator i biegli sądowi. W piątek odbyła się sekcja zwłok: nic nie wskazuje na to, by do jego śmierci ktokolwiek się przyczynił. Przyczyną zgonu było uduszenie - stwierdził w rozmowie z TVP Info prokurator Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Więcej o:
Komentarze (60)
Nowe fakty w sprawie śmierci Dawida Kosteckiego. Pięściarz był świadkiem prokuratury
Zaloguj się
 • acide94

  Oceniono 66 razy 56

  Jeszcze jedno policyjne morderstwo w polskim więzieniu, szyte tak grubymi nićmi jakby się zleceniodawcy nawet nie chciało udawać.
  Samobójstwo w piątek, no jasne, wtedy sekcja jest możliwa dopiero po 2 dniach, jeżeli popełniać samobójstwo w polskim więzieniu to tylko w piątek po południu, i to leżąc pod kocem, tak żeby towarzysze pijący herbatkę niczego nie zauważyli.

 • remo29

  Oceniono 28 razy 26

  > Na miejscu zdarzenia pracował prokurator i biegli sądowi.

  Jak wiemy biegli byli w stanie ocenić, że to normalne, że auto jadące z prędkością 50 km/h, po 30 metrach ostrego hamowania, przyprierydala w drzewo z taką siłą, że gniecie cały przód, a pasażerowie lądują w szpitalu, to co tam takie zaśnięcie pod kocykiem z pętlą na szyi.

 • true_lysander

  Oceniono 31 razy 25

  Za dużo wiedział o ekscesach marszałka z nieletnią Ukrainką w agencji towarzyskiej. PIS pozbywa się świadków, do tego nieudolnie. Powiesił się na prześcieradle w łóżku, pod kocem, po cichu, tak by inni przypadkiem nie usłyszeli i się nie zestresowali. Taaaaaa... Za wiele, wiele lat dowiemy si zapewne nieco więcej o morderczych działaniach odpowiednich cyngli władzy.

 • jael53

  Oceniono 19 razy 17

  Zaiste, Polska to kraj cudami słynący...

 • wesola_pszczulka

  Oceniono 25 razy 15

  3 swiadek w sprawie Ukrainki dymanej przez Kuchcinskiego, juz tylko jeden zostal

 • morpheuss456

  Oceniono 19 razy 15

  nawet towarzysze z korei polnocnej parzta i sie ucza od swoich pisowskich przyjaciol - jak sie kreci te lody

 • frysiu2009

  Oceniono 14 razy 14

  Czy dobrze rozumiem, że PODKARPACKIE AGENCJE TOWARZYSKIE? Czy to nie aby te MARSZAŁKOWSKIE?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX