Sport.pl

Adam Kownacki i Chris Arreola pobili rekordy wszech czasów! Niesamowite osiągnięcie

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) wraz z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO) dali kibicom ostrą bitkę, a jednocześnie wykręcili niesamowite, rekordowe liczby, bijąc aż dwa rekordy wagi ciężkiej. Łącznie wyprowadzili aż 2172 ciosów!

Adam Kownacki (20-0, 15 KO) stoczył pierwszą w swojej karierze walkę wieczoru. Po bardzo trudnym pojedynku pokonał Chrisa Arreolę (38-6-1, 33 KO) i zdobył wakujący interkontynentalny pas IBF wagi ciężkiej. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali jednogłośnie - 118:110 i dwukrotnie 117:111, wszyscy na korzyść Polaka, który tym samym sięgnął po interkontynentalny pas IBF wagi ciężkiej. Kownacki zapowiadał przed walką, że da "wielkie show". I słowa dotrzymał. To było zderzenie dwóch czołgów. Żaden z pięściarzy nie myślał o unikaniu wojny. Obaj starali się wywierać ciągłą presję. Chris Arreola zaskoczył wielu kibiców i ekspertów, bo zaprezentował się najlepiej od lat.

Adam Kownacki i Chris Arreola pobili dwa rekordy wagi ciężkiej

Potwierdzeniem tego są statystyki ciosów wyprowadzonych przez obu pięściarzy. Serwis CompuBox poinformował, że obaj zawodnicy pobili dwa rekordy wagi ciężkiej. Wyprowadzili najwięcej ciosów w historii walk wagi ciężkiej - aż 2172. Trafili też najwięcej w historii - 667. Adam Kownacki wyprowadził 1047 ciosów, z czego 369 było celnych (35 procent), za to Chris Arreola wyprowadził 1125 ciosów, ale celnych było tylko 298, co daje mu skuteczność na poziomie 27 procent.

Kownacki swoją walką potwierdził, że zasługuje na to, by stoczyć walkę o pas mistrzowski. Obecnie w wadze ciężkiej panuje bezkrólewie. Pasy największych federacji posiadają Andy Ruiz Jr (sensacyjny pogromca Anthony`ego Joshui) oraz niepokonany Deontay Wilder. O tym, co czeka Polaka, pisze Antoni Partum w swoim tekście >>

Więcej o:
Komentarze (8)
Adam Kownacki i Chris Arreola pobili rekordy wszech czasów! Niesamowite osiągnięcie
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 10 razy 4

  Miał być spacerek, Adam był murowanym faworytem z wygrał o włos z gościem który od 5 lat przegrywa każdą poważną walkę, ledwo wygrywa ze średniakami i ma blisko 40 lat na karku..
  Powinien to być kubeł zimnej wody na głowę Adama (a właściwie na 120 kilogramowy brzuszek). Nie każdy bokser to "nas" szpilka który jak dostanie w papę to opuści ręce uśmiechnie się a po następnym ciosie padnie nieprzytomny

 • marek804

  Oceniono 12 razy 4

  Tyle ciosów i jak oni mogą mieć dobrze poukładane w głowie? Przecież ten mózg ciągle jest niszczony.

 • zbycho52

  Oceniono 3 razy 3

  Papa Stamm w grobie sie przewraca,gdy gdy widzi,ze w ringu jest bijatyka, zamiast szermierki na piesci.

 • yorisabe

  Oceniono 2 razy 2

  nie wszystkie ciosy są na głowę. W tym też liczą ciosy na tułów i te które wpadają na gardę

 • js08836

  Oceniono 6 razy -4

  2172 ciosy ? To było klepanie, jak Radwańska w tenisie. Zero mocy zero szybkości. Z takim boksem są bez szans w starciu z prawdziwym zawodowym boksem. Obaj postawili na ilość nie na jakość. Najlepsi stawiają na jakość. Jakość widzieliśmy, jak Szpilka pad,ł jak wór kartofli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX