Sport.pl

Mateusz Borek o Dawidzie Kosteckim: Desperacja, załamanie, grzechy

To wszystko zmierzało w złym kierunku - pisze Mateusz Borek w felietonie poświęconym Dawidowi Kosteckiemu, który w piątkowy poranek popełnił samobójstwo w areszcie.

Dawid "Cygan" Kostecki był jednym z najbardziej obiecujących bokserów. Stoczył 41 walk, z czego 39 wygrał. Był interkontynentalnym mistrzem federacji WBA w wadze półciężkiej, byłym młodzieżowym mistrzem świata WBC oraz mistrzem WBF, WBFed i IBC w wadze półciężkiej. Niestety, w piątek popełnił samobójstwo w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce.

- To wszystko zmierzało w złym kierunku (...) Życie poza ringiem okazało się dla niego za trudne" - zauważa Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu Sport, w sobotnim felietonie dla "Przeglądu Sportowego".

I dodaje: - Błędy, grzechy, zabronione czyny, ludzka krzywda. To wszystko od lat zmierzało w złym kierunku. Potem wyroki, zmiana miejsc pobytu, problemy, brak perspektyw, desperacja, załamanie i rzeczy, o których na razie za dużo nie wiemy, doprowadziły Kosteckiego do tragicznego końca" - twierdzi Mateusz Borek.

Kostecki miał problemy z prawem


Kostecki ostatnie lata spędził w więzieniu. W czerwcu 2017 roku były pięściarz został skazany na pięć lat więzienia za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się obrotem kradzionymi samochodami i wyłudzaniem podatku VAT. Kierowana przez Kosteckiego grupa przestępcza została rozbita w rok wcześniej. W trakcie śledztwa wyszło, że na transakcjach skradzionymi samochodami i wyłudzeniach podatku VAT gang wzbogacił się kosztem skarbu państwa o ponad dziewięć milionów złotych. Groziło mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kostecki odmówił składania zeznań, przyznał się do winy i poprosił o dobrowolne poddanie się karze. Zgodził się także na publikowanie swojego wizerunku w mediach. Wcześniej już odbywał karę pozbawienia wolności za pobicie (rok) oraz za kierowanie grupą przestępczą, która czerpała korzyści z nierządu (2,5 roku).

Więcej o:
Komentarze (24)
Mateusz Borek o Dawidzie Kosteckim: Desperacja, załamanie, grzechy
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 30 razy 28

  Może Pan Borek w ramach wspomnień po "śp".Kosteckim. Przeprowadził by jakieś wywiady z jego "znajomymi" - np tymi pobitymi przez niego, zmuszanymi do seksu dziewczynami, okradzionymi przez niego itd, itp.

 • cxubmsqq1

  Oceniono 23 razy 21

  'Zly kierunek = samobojstwo', redaktorze Borek?

  Hmmm, ja tam uwazam, iz taki wlasnie 'kierunek'/koniec jest najlepszy bo uwalnia spoleczenstwo od psychopaty/bandyty/kryminalisty.

 • stary-ciula

  Oceniono 11 razy 11

  A kto to jes Bórek? Ten szpecjalista od wszyskiego czyli od 💩 kópy?

 • olal.bana.gw

  Oceniono 15 razy 11

  Koles umozliwil ci zrobienie grubej kasy na wspolnych geszeftach a wy Borek plujecie teraz na kumpla? Qrw z ciebie Borek, zwykla qrw.

 • byann

  Oceniono 13 razy 9

  Borek wypełza z dziupli i się mondrzy.
  Do budy, głupku.

 • djarev

  Oceniono 8 razy 8

  "Desperacja, załamanie"... no po prostu wrażliwy był. Od razu widać ze zdjęcia. Łezka się w oku kręci, jak przedwcześnie odchodzi taki obiecujący garownik.

 • vito3

  Oceniono 11 razy 7

  pi... karmiony patol zaoszczedzil hajcu podatnikom jednego alfonsa mniej

 • ceppisowski

  Oceniono 6 razy 6

  Zastanawia mnie IQ Borka

 • mcguirre

  Oceniono 6 razy 6

  A jego udział w sex aferze na Podkarpaciu tak skrzętnie zamiatanej pod dywan ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX