Sport.pl

Dariusz Michalczewski dosadnie o porażce Szpilki: "W swojej karierze nic jeszcze nie pokazał"

Podczas sobotniej gali w Londynie Artur Szpilka został brutalnie znokautowany przez Derecka Chisorę. Zdaniem Dariusza Michalczewskiego "Szpila" od początku obrał złą taktykę na pojedynek z Brytyjczykiem.

Po listopadowym pojedynku z Mariuszem Wachem, Artur Szpilka skrzyżował w sobotę rękawice z Dereckiem Chisorą. Brytyjczyk szybko pozbawił polskiego pięściarza złudzeń, nokautując go już w 2. rundzie. Zdaniem Dariusza Michalczewskiego, "Szpila" od początku obrał złą taktykę na pojedynek z 35-latkiem:

"Trzeba było zdawać sobie sprawę, że do nokautu może dojść bardzo szybko. Artur nie podjął walki w tym pojedynku. Moim zdaniem przyjął złą taktykę, ponieważ zaczął się cofać i Chisora robił, co chciał. Na mańkuta trzeba atakować i bić prawą ręką. Brytyjczyk zrobił to książkowo" - ocenił "Tiger" w rozmowie z WP Sportowymi Faktami. 

Artur Szpilka - Dereck Chisora. Dariusz Michalczewski po porażce polskiego pięściarza: "W swojej karierze nic jeszcze nie pokazał"

Były mistrz świata federacji WBO, WBA, IBF pokusił się też o ocenę dotychczasowych dokonań "Szpili": "W swojej karierze nic jeszcze w sumie nie pokazał. Często wokół jego osoby było dużo szumu. Stoczył tak naprawdę jedną dobrą walkę z Tomaszem Adamkiem, gdy walczył na ambicji [...]. W karierze Artura Szpilki zabrakło pokory, szacunku i respektu. A to, że przed ostatnią walką był wyciszony, nie wyzywał innych, to już było dużo za późno. Szkoda, że chłopaki w boksie często tak późno idą po rozum do głowy, ale tak to już jest w sporcie i w życiu w ogóle. Z drugiej strony lepiej późno niż walce. Trzeba mieć respekt i szacunek do wszystkich - dodał Michalczewski

Po przegranej walce z Chisorą, wielu kibiców i komentatorów zastanawiało się nad dalszymi krokami Szpilki. Spekulacje uciął sam pięściarz: - Nawet przez chwile nie przyszło mi do głowy, żeby kończyć z boksem. Boks to całe moje życie i czasami tak jest ze jeden cios i koniec walki !! A szkoda bo byłem najlepiej przygotowany jak pamiętam - napisał 30-latek na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (43)
Dariusz Michalczewski dosadnie o porażce Szpilki: "W swojej karierze nic jeszcze nie pokazał"
Zaloguj się
 • mjs05

  Oceniono 50 razy 46

  Ja to nic nie pokazał? Zdobycie Śnieżki z pieskiem Pumbą to nic?

 • alois.hudal

  Oceniono 19 razy 19

  Dokładnie Panie Darku,Szpilka to dobrze wypromowany przeciętniak.Rozumiem żal i rozczarowanie ludzi,którzy dali się na to nabrać.ale wystarczyła odrobina trzeżwego myślenia i spojrzenia.

 • sobeksobeksobek

  Oceniono 19 razy 15

  Co to za teoria tomaszek . Darek był mistrzem świata . Kazdy popełnia błędy nie słyszałem ostatnio żeby Darek coś nawywijał . Tak to jest z alko i dragami czasem nie kontrolujesz się żona mu wybaczyła . Mistrz będzie mistrzem. A ty tomaszek jesteś lub byłeś mistrzem czego?

 • extrafresh

  Oceniono 21 razy 13

  Ten cały Szpulka powinien teraz zawalczyć w Fame MMA z Martą Linkiewicz.

 • marek804

  Oceniono 11 razy 11

  Szpilka myślał że w boksie będzie mógł zarobić na wygodne życie. Dotychczasowa jego kariera pokazuje jednak że i w boksie jest słaby i może walczyć tylko z równymi sobie. Pytanie tylko w czymkolwiek jest dobry - chyba w rozrabianiu. W klatce także może sobie nie poradzić, ponieważ nie jest odporny na ciosy.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 13 razy 11

  blad, on pokazal mniej niz ZERO

 • sphinx

  Oceniono 12 razy 10

  Brawo Michalczewski. W Polskim boksie był właśnie on, Gołota i Adamek. Obecnie najbardziej wartościowym zawodnikiem jest Adam Kownacki, gość który się nie boi, nie cofa, jak już trafi to idzie aby walkę szybko skończyć. Co do tego "szpili" jak go nazywają, to jest narazie malutka "szpileczka". Ileż ona się nagadał przed tymi swoimi walkami, kogo to nie zniszczy, jak nie pokona i znokałtuje, a później dostał dosłownie łomot od każdego. Przecież Adam Kownacki go po prostu mocno zbił, to nie Chisora, bo ten go raz mocno trafił, a Kownacki właśnie bijąc go jak dziecko pokazał, że Szpilka to zwykły przeciętny bokser na polskie podwórko.

 • maks1956

  Oceniono 7 razy 7

  Szpilka to cienki Bolek jest

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX