Sport.pl

Nie milkną echa pojedynku Głowacki - Briedis. WBC wycofała się z sankcjonowania walki

Mauricio Sulaiman, prezydent federacji WBC wydał oświadczenie, w którym przyznał, że wycofuje się z sankcjonowania walki między Krzysztofem Głowackim a Mairisem Briedisem. Nadal nie ma jednak oficjalnego stanowiska federacji WBO, której pas posiada obecnie polski pięściarz.

W sobotę 15 czerwca Mairis Briedis pokonałKrzysztofa Głowackiego poprzez nokaut na gali w Rydze. Niezależne od końcowych rozstrzygnięć (wciąż nie wiemy czy Briedis wywalczył jakikolwiek pas) pojedynek zostanie zapamiętany głównie z powodu skandalicznego zachowania Łotysza oraz kontrowersji sędziowskich.

Oficjalne stanowisko w sprawie zabrał prezydent federacji WBC, Mauricio Sulaiman.

WBC rezygnuje z sankcjonowania walki Briedis - Głowacki. Właściciele turnieju World Boxing Super Series nie zapewnili odpowiedniej integralności pojedynku, co nie jest w zgodzie z zasadami  federacji WBC. WBC zdecydowanie odrzuca niefortunną dyskryminację i nadużycie władzy, co obniża powagę naszej instytucji. WBC oceni swój dalszy udział w pozostałych walkach WBSS w sezonie II i wkrótce ogłosi swoją decyzję

- można przeczytać w oświadczeniu federacji.

Nie wiadomo na razie jak do całej sytuacji odniesie się federacja WBO, której pas mistrzowski miał być stawką pojedynku. Obecnie posiada go Krzysztof Głowacki. Dzięki wygranej w walce z Polakiem, do finału turnieju World Boxing Super Series awansował Mairis Briedis, który zmierzy się w nim z Yurnierem Dorticosem.

Więcej o: