Sport.pl

Krzysztof Głowacki pokonany przez Mairisa Briedisa. Skandaliczny przebieg walki

Mairis Briedis pokonał Krzysztofa Głowackiego poprzez nokaut na gali w Rydze. Stawką pojedynku miały być pasy mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC i WBO, ale ostatecznie ta pierwsza wycofała swój pas. Łotysz awansował także do finału World Boxing Super Series. Pojedynek zostanie jednak zapamiętany z powodu jego skandalicznego przebiegu.

Przed walką bardzo trudno było wskazać faworyta. Obaj mieli na swoim koncie jedną porażkę, co więcej, z tym samym rywalem - Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem. Głowacki wygrał do tej pory 31 pojedynków, Briedis o 6 mniej. Stawką pojedynku był pas mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO oraz awans do finału World Boxing Super Series. W dniu walki swój pas wycofała federacja WBC, z powodu nieporozumienia dotyczącego obsady sędziów ringowych między federacjami.

W 2. rundzie doszło do pierwszej skandalicznej sytuacji. Polak trafił swojego rywala w tył głowy, na co Łotysz odpowiedział uderzeniem łokciem w szczękę. Otrzymał za to ostrzeżenie od sędziego. Chwilę później polski bokser był liczony, po jednym z uderzeń Briedisa. 

Kilkadziesiąt sekund później Głowacki był liczony po raz drugi, gdy sędzia nie usłyszał gongu kończącego 2. rundę. Kilkanaście sekund po rozpoczęciu 3. rundy walka została przerwana, gdy polski bokser znalazł się na deskach. Pomimo ogromnych kontrowersji, należy stwierdzić, że sędzia podjął słuszną decyzję przerywając pojedynek.

Briedis w wypowiedzi po walce przyznał się, że słyszał gong kończący 2. rundę pojedynku. Mimo tego, a także faktu, że w ringu znajdował się już jeden z jego sekundantów, nie zamierzał przestać zadawać kolejnych ciosów, po których Głowacki znalazł się po raz drugi na deskach.

Promotor Krzysztofa Głowackiego, Andrzej Wasilewski, zapowiedział już, że Polacy złożą oficjalny protest dotyczący przebiegu tej walki. - To jest niedopuszczalne! Pogubił się w tej walce sędzia ringowy, pogubił sędzia czasowy. Nie wiem co dalej. Muszę porozmawiać ze wspólnikiem - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (51)
Krzysztof Głowacki pokonany przez Mairisa Briedisa. Skandaliczny przebieg walki
Zaloguj się
 • debordian

  Oceniono 40 razy 24

  Sport dla bandytów dla bandytów, więc nic dziwnego, że bandyckie zagranie.

 • afrokomentator

  Oceniono 38 razy 16

  Jeden z największych skandali w historii boksu!!
  Moim zdaniem Krzysztof Głowacki w tej walce nie był święty ale ten Łotysz to nie dość, że oszust to jeszcze idiota. W wywiadzie przyznał się, że uderzył specjalnie łokciem w zamian za uderzenie w tył głowy(uderzenia w tył głowy zdarzają się w każdej walce, w zasadzie można to uznać za normalność).. Przyznał się też, że słyszał gong kończący rundę.. Gdyby boks był sportem honorowym to powinni go zdyskwalifikować w pisdu!! Nie twierdzę, że Głowacki by to wygrał ale żal, że tak się to skończyło.
  pozdrawiam

 • bezy2008

  Oceniono 36 razy 14

  rozczulające są komentarze w TVPiS o honorze, walce fair-play, uczciwości. Niby w miarę inteligentni i znający się na rzeczy ludzie, a wykazują się naiwnością na poziomie przedszkolnym

 • adonis79

  Oceniono 27 razy 13

  Boks, tu można zrobić największe przekręty. Łotyszowi podarowali półfinał i finał. Polska ekipa powinna złożyć protest. Dwa ewidentne faule łotysza a sędzia ringowy NIC. SKANDAL nie pierwszy w tym porąbanym "sporcie".

 • ireneusz50a

  Oceniono 11 razy 11

  boks to był kiedyś, dzis to jest osiołek wyposażony w cepy zamiast rak i głowy.

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy 9

  " W dniu walki swój pas wycofała federacja WBC, z powodu nieporozumienia dotyczącego obsady sędziów ringowych między federacjami."
  "Kilkadziesiąt sekund później Głowacki był liczony po raz drugi, gdy sędzia nie usłyszał gongu kończącego 2. rundę."
  =================
  Pewnie WBC nie akceptowało "głuchego" sędziego? :-)

 • hajaszek

  Oceniono 7 razy 7

  Co było do kupienia zostało kupione

 • corvelinho

  Oceniono 6 razy 6

  Miał wygrać Briedis i wygrał- tak to było ustawione od początku. Myślicie że dlaczego jedna z organizacji wycofała swój pas w dniu walki- bo wiedzieli że ta jest ustawiona..

 • bornintheusa

  Oceniono 8 razy 6

  Znowu nas ogołocili ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX