Sport.pl

Maciej Sulęcki zawalczy o mistrzostwo świata federacji WBO! Znamy datę

Znany dziennikarz Mike Coppinger potwierdza walkę Demetriusa Andrade (27-0, 17 KO) z Maciejem Sulęckim (28-1, 11 KO) o mistrzostwo świata wagi średniej federacji WBO.

Teoretycznie Polak (WBO #2) zapewnił sobie ją pokonując Gabriela Rosado w połowie marca. W trakcie potyczki nabawił się jednak kontuzji ręki i na moment jego mistrzowska szansa stanęła pod znakiem zapytania. Ostatecznie "Striczu" zaatakuje championa World Boxing Organization w nocy z piątku na sobotę 28 czerwca.

Obie strony dogadały już podobno warunki kontraktu. Pojedynek Sulęckiego z Demetriusem Andrade ma się odbyć 28 czerwca w Dunkin' Donuts Center w Providence. Hala ta może pomieścić 13 tysięcy kibiców. Za oceanem galę pokaże platforma streamingowa DAZN.

Dla Polaka będzie to jedna z najważniejszych walk w dotychczasowej karierze. Maciej Sulęcki do tej pory ma na swoim koncie 28 zwycięstw i tylko jedną porażkę. 11 z tych pojedynków zakończyło się poprzez nokaut. Pierwszą walkę stoczył z Adamem Gawlikiem 19 czerwca 2010 roku. Od tego czasu wygrał aż 26 walk z rzędu. Ostatni raz na ringu mierzył się z Gabrielem Rosado - Polakowi udało się wtedy zdobyć wakujący pas międzynarodowego mistrza WBO (World Boxing Organization) w wadze ciężkiej.

Więcej o:
Komentarze (2)
Maciej Sulęcki zawalczy o mistrzostwo świata federacji WBO! Znamy datę
Zaloguj się
 • lubiejakgram

  0

  lol w wadze ciężkiej, na prawdę?

 • bool_g.pl

  0

  "Ostatni raz na ringu mierzył się z Gabrielem Rosado - Polakowi udało się wtedy zdobyć wakujący pas międzynarodowego mistrza WBO (World Boxing Organization) w wadze CIĘŻKIEJ."

  Stażysta, który nie ma zielonego pijecia o boksie, czy nie chciało się mysleć przy pisaniu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX