Sport.pl

Boks. Władimir Kliczko mówi o powrocie na ring

Władimir Kliczko wróci na ring? - Nigdy nie mów nigdy - powiedział na temat ewentualnego powrotu do boksu 43-letni Ukrainiec.

Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) rozgrywa to na swoich zasadach. W ostatnim wywiadzie nie potwierdził powrotu na ring, ale jednocześnie nie zaprzeczył, przez co wciąż będzie się o tym mówiło i pisało.

Obchodzący niedawno już 43. urodziny Ukrainiec dwukrotnie był mistrzem świata wagi ciężkiej. Jego drugie panowanie na szczycie trwało prawie dekadę. Ostatni pojedynek stoczył dwa lata emu, ulegając Anthony'emu Joshui (22-0, 21 KO). Zanim jednak został zastopowany, wcześniej sam posłał Anglika na deski, dając mu momentami lekcję boksu.

Przedstawiciele platformy streamingowej DAZN oferują mu aż 60 milionów dolarów za trzy walki. Jedną z nich miałby być właśnie rewanż z Joshuą. Ale "Doktor Stalowy Młot" wciąż się waha. - Na ten moment mój status się nie zmienił i pozostaję na sportowej emeryturze. Ale te wszystkie pogłoski są dla mnie komplementem, cieszę się bowiem, że kibice czekają na mój powrót i tęsknią za mną. Nigdy nie mów nigdy - stwierdził Kliczko.

Ukrainiec ma na koncie aż dwadzieścia pięć zwycięskich walk o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, co czyni go jednym z najwybitniejszych championów w historii. Do tego ma w dorobku złoty medal olimpijski z Atlanty z 1996 roku. Więcej informacji o boksie na portalu Bokser.org.

Więcej o:
Komentarze (3)
Boks. Władimir Kliczko mówi o powrocie na ring
Zaloguj się
 • testowe_konto

  0

  dddddd

 • testowe_konto

  0

  fffffffffff

 • boromir195419

  0

  W normalnym życiu nie można bezkarnie obić człowieka a w '' sporcie '' można zarobić na tym niezłą kasę .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX