Boks. Będzie rewanż Tysona Fury i Deontaya Wildera! Znamy datę

MARK J. TERRILL/AP

Wyznaczono termin rewanżowej walki pomiędzy Tysonem Fury a Deontayem Wilderem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej WBC. Obaj pięściarze spotkają się ponownie 18. maja w Nowym Jorku.

Pierwsze starcie pomiędzy Furym a Wilderem zakończyło się niespodziewanym remisem. Jak pisało BBC w trakcie relacji na żywo, "świetny, świetny występ Fury'ego, który zaszokował bokserski świat po raz kolejny". Fury wytrzymał tę walkę przede wszystkim pod względem kondycyjnym, o co wcześniej mieli obawy kibice oraz eksperci. Sędziowie jednak punktowali 115:111 dla Wildera, 114:110 dla Fury'ego i 113:113, i w ten sposób mistrzem świata pozostał Wilder. Od razu po pojedynku zaczęły się spekulacje na temat możliwego rewanżu i przyniosły one skutek. Obaj pięściarze do ponownej walki przystąpią 18. maja w Nowym Jorku. Stawką pojedynku ponownie będzie pas mistrza świata WBC, który jest w posiadaniu Wildera.

Możliwe, że Tyson Fury podobnie jak w pierwszym pojedynku, zrezygnuje ze swojego wynagrodzenia i przeznaczy je na pomoc potrzebującym. - Mi te pieniądze się nie przydadzą. Nie chcę zostać milionerem albo miliarderem. Jestem pięściarzem, a nie biznesmenem. Prawdopodobnie podążę drogą innych bokserów i będę spłukany - tłumaczył wtedy swoją decyzję.

I Fury, i Wilder jeszcze nie przegrali na zawodowym ringu. Brytyjczyk wygrał 27 walk, a Amerykanin odniósł 40 zwycięstw. Obydwaj nie planują na razie stawać do ringu z Anthonym Joshuą, który 1. czerwca będzie boksował z Jarrellem Millerem

Z którą z podanych osób mogła się spotkać ta postać?
1/18Z którą z podanych osób mogła się spotkać ta postać? Określ to na podstawie czasu, w którym żyła dana osoba. Maria Skłodowska-Curie mogła spotkać się z:
Zobacz także
 • Deontay Wilder i Tyson Fury Tyson Fury - Deontay Wilder. Remis w hitowym starciu! "Fury zaszokował świat"
 • Deontay Wilder - Tyson Fury. Pokonał depresję, pokona każdego? Fury w drodze po odzyskanie mistrzostwa świata
 • Boks. Deontay Wilder: Styl Tysona Fury'ego się nie zmienił
Komentarze (7)
Boks. Będzie rewanż Tysona Fury i Deontaya Wildera! Znamy datę
Zaloguj się
 • badziewiak66

  Oceniono 2 razy 0

  Fury to jest wyjątkowa postać w światku poobijanych główek.

 • wierze_w_ateizm

  Oceniono 16 razy -12

  Tusk by forsy nie odpuścił..... co miesiąc kasuje europejskiego podatnika na 150 000,00 zł i się śmieje.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje