Boks. Anthony Joshua poznał rywala

KAMIL KRZACZYNSKI/AP

Ceniony w środowisku dziennikarskim Mike Coppinger przekonuje, że Anthony Joshua (22-0, 21 KO) w najbliższym starcie zadebiutuje na ringu amerykańskim. Jego rywalem ma zostać Jarrell Miller, przyjaciel Adama Kownackiego i niedawny pogromca Tomasza Adamka.

Tak naprawdę opcje były dwie - brytyjska i amerykańska. Jeśli AJ broniłby pasów IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej w Wielkiej Brytanii, naprzeciw niego po raz drugi stanąłby Dillian Whyte. Ale w rolę pretendenta wcieli się ostatecznie dobrze znany naszym kibicom Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO), przyjaciel Adama Kownackiego. Pojedynek odbędzie się 1 lub 8 czerwca w sławnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku. Galę ma pokazać platforma internetowa DAZN, współpracująca ściśle z Eddie Hearnem, promotorem Joshui.

Anthony co prawda pozbierał po Tysonie Furym wszystkie trzy pasy, ale niektórzy zarzucają mu, iż boksował dotąd jedynie na swoim podwórku. Teraz ma pokazać się Amerykanom w konfrontacji z jednym z najlepszych Amerykanów. "Big Baby" ma na rozkładzie Mariusza Wacha (TKO 9) i Tomka Adamka (KO 2). W ostatnim występie w połowie listopada znokautował w czwartej rundzie Bogdana Dinu. W tamtym pojedynku ważył aż 143 kilogramy, lecz o dziwo pomimo takiej masy porusza się w ringu naprawdę żwawo. Czy sprawi Joshui problemy?

- To nie jest jeszcze oficjalna informacja, pozostało jeszcze parę spraw do obgadania, mam jednak nadzieję, że w przyszłym tygodniu ogłosimy tę walkę oficjalnie. Spotkam się w czerwcu z Joshuą na powiedzmy 85% - deklaruje Miller.

AJ pozostaje na tronie od kwietnia 2016 roku. Najbliższy występ będzie dla niego już siódmą obroną mistrzostwa świata wagi ciężkiej.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org.

100 pytań z filmów - quiz dla długodystansowców
1/100Co się odlepiło temu misiu?
Zobacz także
  • Starcie na konferencji prasowej. Jarell Miller odepchnął Anthony'ego Joshuę Nie wytrzymał podczas konferencji prasowej. Anthony Joshua zaatakowany [WIDEO]
  • Deontay Wilder ogłosił, że może zmierzyć się z Adamem Kownackim
  • Adam Kownacki Potencjalni rywale Adama Kownackiego. Walka o pas coraz bliżej

Najnowsze informacje