Sport.pl

Adam Kownacki zdradził, dlaczego tak szybko wygrał

Adam Kownacki (19-0, 15 KO) pokonał Geralda Washingtona (19-3-1, 12 KO) już w drugiej rundzie. Polski pięściarz zdradził, że miał szczególną motywację do tego, by tak szybko zakończyć tę walkę.

Adam Kownacki od początku mocno ruszył na swojego rywala i wygrał już w drugiej rundzie po tym, jak walkę przerwał sędzia. - Dwa tygodnie temu dowiedziałem się, że moja Justyna jest w ciąży. Nikomu o tym nie mówiłem. Mogłem walczyć jeszcze kilka rund, ale nie chciałem, by żona się stresowała, dlatego szybko skończyłem pojedynek - powiedział Kownacki w rozmowie z "Super Expressem". Dodał, że jeszcze nie zna płci dziecka. Informację o tym, że będzie miał dziecko, przekazał kibicom tuż po walce, po czym dostał owację od kibiców. Kownacki ma już kolejny cel. - Chcę pas mistrza świata wagi ciężkiej. Może jeszcze jedna walka w lecie, a potem chciałbym już tylko pojedynku mistrzowskiego - powiedział.

Kownacki zawalczy z Wilderem?

- Im więcej oglądam walk Adama, tym bardziej przekonuję się o tym, że może pobić Wildera i odebrać mu pas. Wilder potrzebuje dużo miejsca, by uderzyć prawą ręką, natomiast Adam będzie na nim siedział przez cały wieczór. A czegoś takiego mistrz raczej nie wytrzyma. Był już w tarapatach w starciu z Luisem Ortizem, a przecież Ortiz nie wyprowadza tylu ciosów do Adam - powiedział menedżer Polaka Keith Connolly.

Więcej o:
Komentarze (2)
Adam Kownacki zdradził, dlaczego tak szybko wygrał
Zaloguj się
  • partia_niewidzialnych

    Oceniono 12 razy 8

    "- Jaka jest tajemnica Pańskiego sukcesu?
    - Tajemnica? Taka sama, jak w każdej innej dziedzinie, w której można odnieść sukces lub ponieść porażkę. Napie...nie do skutku”.

    Napisałem wywiad za Was. Nie ma za co.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX