Sport.pl

Boks. Adam Kownacki zdemolował Geralda Washingtona! Był jak czołg!

Adam Kownacki (19-0, 15 KO) zdemolował Geralda Washingtona (19-3-1, 12 KO) w zaledwie cztery minuty!

Adam Kownacki jak czołg

Szalony początek! Pierwsza akcja Kownackiego - prawy sierpowy-lewy sierp wstrząsnęła rywalem. Polak  nacierał, łatwo przedostawał się do półdystansu i ładował w rywala ile wlezie. Bez większych rezultatów, ale te ciosy skumulowały się i przez ostatnie piętnaście sekund pierwszej rundy Amerykanin "pływał". Wyratował go gong. Ale nie na długo... Adam Kownacki po przerwie ruszył jak czołg na przeciwnika, trafił prawym i gdy ten się przewracał, poprawił jeszcze jednym prawym. Półprzytomny Washington wstał na dziewięć, sędzia dał mu jeszcze długo odpocząć, ale to również na nic. Kownacki huknął kolejną bombą i było po wszystkim! Więcej o boksie na portalu bokser.org >>

- W tym roku planuję stoczyć trzy walki, a Joshua będzie się bił w kwietniu lub na początku czerwca. W tym czasie Wilder zmierzy się z Tysonem Furym, dlatego obaj będą dostępni dopiero jesienią. Wtedy chętnie się zmierzę z Amerykaninem lub Brytyjczykiem. Ale wpierw chciałbym zawalczyć jeszcze wiosną - mówił Kownacki przed walką z Washingtonem w rozmowie ze Sport.pl.

Więcej o:
Komentarze (60)
Boks. Adam Kownacki zdemolował Geralda Washingtona! Był jak czołg!
Zaloguj się
 • yosemitesam

  Oceniono 43 razy 43

  Facet ma nieprawdopodobną petardę w łapach. Ciosy zadawane niby od niechcenia, tak "spod siebie", bez rozmachu - a zwalisty dwumetrowy murzyn posypał się jak domek z kart.
  Brawo Kownacki, czekam na starcie z Wilderem lub Joshua !

 • izzy65

  Oceniono 33 razy 33

  Mistrz gratulacje... mieliśmy już kiedyś takiego sympatycznego grubaska...lucek Trela mój idol

 • yosemitesam

  Oceniono 29 razy 29

  Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na czujność sędziego, który po pierwszym nokdaunie dwa razy upewniał się, czy Washington chce dalej walczyć, a po kolejnych trzech ciosach Kownackiego - mimo że rywal jeszcze stał na nogach - zdecydował się zakończyć walkę, ratując Amerykanina przed ciężkim nokautem. Tego zabrakło w niedawnej walce Gwozdyka ze Stevensonem, przez co Haitańczyk omal nie został roślinką (na szczęście powoli wraca do zdrowia).

 • facio60

  Oceniono 24 razy 24

  Kownacki to jedyny polski bokser wagi ciężkiej w historii, który połączył szybkość, wytrzymałość z dynamicznie wyprowadzanymi uderzeniami. A przy tym jest inteligentny i konsekwentny. Jedynie Gołota był z nim porównywalny ale wysiadała mu psychika a przeszkadzał brak inteligencji. Jedynie Wach mógłby zrobić karierę ale w ringu trzeba umieć się bić a nie cykać uderzenia jedno na pół minuty.

 • 0roman0

  Oceniono 16 razy 16

  Ciekawe czy Szpilka oglądał walkę czy może ma traumę i wpada w katatonię gdy usłyszy - Kownacki?

 • antirussia81

  Oceniono 22 razy 14

  Brawo, Adam. Przystawka zjedzona, pora na danie główne.
  Może królik po cygańsku (Gypsy King) albo coś z dziwczyny (Wilder)?

 • fryderykus

  Oceniono 12 razy 12

  szpilka własnie sobie uswiadomił ze nie ma dla niego miejsca w tej kategorii wagowej teraz mu została tylko waga lekko pół śmieszna! Kownaś wyłamuje się konwenansom wygląda i bije jak pod barem w łomży ale nie boi się i dlatego bedzie sie bił o mistrza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX