Boks. Manny Pacquiao za szybki dla Adriena Bronera. Cios prosto w szczękę [WIDEO]

JOHN LOCHER/AP

Manny Pacquiao (61-7-2, 39 KO) pokonał Adriena Bronera (33-3-1, 24 KO) i obronił pas WBA Regular wagi półśredniej. Filipińczyk był za szybki dla Amerykanina.

Początek zgodnie z oczekiwaniami. Amerykanin stanął szeroko na nogach, polując na pojedynczą kontrę prawą ręką, natomiast Filipińczyk dyktował tempo, rozpoczynając często akcję lewym na dół. Kiedy wydłużał kombinację do trzech-czterech ciosów, zawsze coś doszło do celu. "The Problem" w połowie trzeciej rundy trafił pierwszą kontrą bezpośrednim prawym, pozostawał jednak zbyt cofnięty i za mało aktywny, oddając kolejny odcinek 9:10. Dużo bardziej wyrównana była czwarta odsłona. Pretendent wciągał championa już nie na prawy, tylko na lewy sierp. Obraz potyczki stał się równiejszy i dużo ciekawszy.

Piękna kombinacja i cios prosto w szczękę

W szóstym starciu przez niemal pełne trzy minuty warunki dyktował "Pac-Man", ale równo z gongiem Broner po odchyleniu skontrował go kombinacją prawy podbródkowy-krótki lewy sierp. Ale Manny szybko odpowiedział z nawiązką. Minutę przed końcem siódmej rundy mając przeciwnika na linach strzelił lewym hakiem od dołu i trafił na szczękę. Czując krew ruszył ostro na zranioną ofiarę. Adrien był w tarapatach, lecz dwukrotnie sklinczował i przetrzymał kryzys. Po przerwie wciąż dominował Pacquiao, choć nie zadał już tak spektakularnych ciosów jak kilka minut wcześniej.

Czterdzieści sekund przed końcem dziewiątego starcia Pacquiao uderzył akcją prawy-lewy na punkt. Broner zachwiał się, poleciał na liny, ale nie przewrócił, cały czas zachowując chłodną głowę. W ostatnich minutach działo się już mniej. Pacquiao spokojnie dowiózł wygraną do końca, natomiast Broner zadowolił się tym, że nie otrzymuje kolejnych mocnych bomb. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 117:111 i dwukrotnie 116:112 - wszyscy oczywiście na korzyść "Pac-Mana".

Więcej o boksie znajdziecie w portalu bokser.org

Quiz dla długodystansowców: stolice świata. Sprawdź, czy znasz wszystkie
1/100Kiszyniów to stolica:
Zobacz także
  • Artur Szpilka vs Mariusz Wach Boks. Artur Szpilka przyjął wyzwanie Mariusza Wacha. Będzie wielki rewanż
  • Artur Szpilka przyjmuje cios od Mariusza Wacha Boks. Wasilewski: Walka Wacha ze Szpilką przyniosła straty finansowe
  • Artur Szpilka na otwarciu klubu sztuk walki teamu Karoliny Kowalkiewicz, 5 listopada 2017 r. Boks. Artur Szpilka wyjeżdża z Polski. Znalazł nowego trenera

Najnowsze informacje