Sport.pl

Tomasz Adamek myśli o walce pożegnalnej

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) bezpośrednio po przegranej walce z Jarrellem Millerem deklarował, że do ringu więcej już nie wyjdzie. Okazuje się jednak, że "Góral" mimo wszystko może się dać skusić na jeszcze jeden występ.

Mateusz Borek, który w ostatnich latach był odpowiedzialny za karierę byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych, twierdzi, że 42-letni pięściarz z Gilowic obecnie nie wyklucza powrotu na pożegnalną walkę.

- Decyzja o zakończeniu kariery została już podjęta, wielkich wyzwań sportowych na pewno nie będzie. Moglibyśmy zrobić dziesięć kolejnych walk z zawodnikami z miejsc 30.–60. na świecie, a Tomek wygrałby dziewięć z nich. Ten facet ma 42 lata, miliony na koncie i jedno zdrowie. Pragnął jeszcze jednej wielkiej szansy. Dostał ją, ale zderzył się ze 150-kilogramową eksplozywną masą Jarrella Millera i trzeba było dać sobie spokój - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" szef stajni MB Promotions.

I dodał: W przyszłym roku będziemy mieli 20-lecie kariery zawodowej Tomka, jest perspektywa stoczenia walki numer 60. Tomek odpowiedział: "Myślę". Okaże się, czy pożegna się w 8-rundowej walce ze średnim rywalem czy wejdzie na ring, aby powiedzieć "dziękuję" w garniturze.

Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.

Więcej o:
Komentarze (11)
Tomasz Adamek myśli o walce pożegnalnej
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 6 razy 6

  A w eurowyborach już nie chce startować? Też wziąłby po gębie, ale nie tak boleśnie.

 • doktorzero

  Oceniono 4 razy 4

  Uwaga! uwaga! 2399 odcinek pt. ostatnia walka Adamka ... Niektórzy nie wiedzą kiedy czas kończyć ...

 • bzzbzzbzz

  Oceniono 4 razy 4

  To nie jest zawodnik kat. ciężkiej.
  Skrzywdzili go promotorzy, obiecując pasy różnych federacji jak tylko przeskoczy do królewskiej, i co ?
  Szybkość zmalała, lewy prosty praktycznie nie funkcjonuje, siły przybyło nieproporcjonalnie za mało, balans został kilka kg temu ....
  Szkoda mi go jako sportowca ... ale nie jako człowieka ....

 • eskulapp

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda faceta. Dał się podpuścić jakimś Borkom i innym pseudopromotorom. Mógł odejść jako prawdziwy champion, pamiętany przez lata; w tej sytuacji zostanie zapamiętany raczej z żenujących przegranych. Czy ta kasa była tego warta? Raczej wątpię.

 • thegosc

  Oceniono 1 raz 1

  Może ze mną ? Dzięki temu zobaczymy przynajmniej zdecydowane zwycięstwo Mistrza w walce pożegnalnej. W innym przypadku nie ma gwarancji.

 • felicjan.dulski

  0

  Może mszy pożegnalnej?
  Przecież on taki świętojebliwy i wielejebny.

 • goral67

  0

  Ciekawy jestem kto z nich dwoch jest bardziej pazerny na kasę ? Obstawiam , że Borek , kiepski jako komentator i żałosny jako impresario ! Adamka mi normalnie żal .

 • cezar85

  0

  przeciwnikiem Adamka w pożegnalnej walce powinna być pazerność?

  12 rund po 3 minuty patrzenia na milion dolarów

  jeśli wytrzyma, zbiera całą pulę

  ja mu daję góral dwie rundy

 • lynx4

  0

  "Ma miliony na koncie" a jakoś próbował się załapać na kilka tysięcy euro miesięcznie z UE. Milionów to nigdy nie miał, a tysiące szybko topnieją...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX