Boks. "Kliczko chce wrócić. Uważa, że pokona każdego"

Do 11. rundy na punkty było blisko remisu. Dwóch sędziów dawało zwycięstwo Joshui (96-93 i 95-93), trzeci - Kliczce (95-93).

Do 11. rundy na punkty było blisko remisu. Dwóch sędziów dawało zwycięstwo Joshui (96-93 i 95-93), trzeci - Kliczce (95-93). (MATT DUNHAM/AP)

Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) nie zamyka za sobą furtki i zapowiada, że ewentualny powrót wciąż jest możliwy. Ale tylko dla wyjątkowej walki. Z kolei Eddie Hearn - promotor Anthony'ego Joshui (22-0, 21 KO), uważa, że Ukrainiec przymierza się do wielkiego powrotu na ring.

"Doktor Stalowy Młot" co jakiś czas na swoich mediach społecznościowych umieszcza krótkie filmiki z treningów. Niby nic, ale rozbudził wyobraźnię kibiców. On sam przekonuje, że między linami mógłby pojawić się na przykład dla pobicia pewnego rekordu. Najstarszym w historii wagi ciężkiej mistrzem był ponad 45-letni George Foreman nokautujący Michaela Moorera. Ukrainiec ma "dopiero" 42 wiosny na karku . Ale zdaniem Hearna on już w przyszłym roku może znów zaboksować.

Władimir przegrał w ostatniej walce w kwietniu 2017 roku z nową gwiazdą wagi ciężkiej, właśnie Joshuą (TKO 11). Wcześniej miał jednak Anglika na skraju nokautu i choć przegrywał na kartach sędziów, to zdaniem większości ekspertów to właśnie on był nieznacznie lepszy do momentu zatrzymania potyczki. Młodszy z braci dwukrotnie zasiadał na tronie wszechwag. Za drugim razem panował aż przez dekadę!

- Kliczko skontaktował się z Joshuą w sprawie ewentualnego rewanżu. Napisał do niego sms-a, w którym stwierdził coś w stylu "Chcę wrócić, bo czuję, że wciąż mógłbym pokonać każdego na świecie" - zdradził brytyjski promotor.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Polskie miejscowości od A do Z. Sprawdź, czy sobie poradzisz
1/24''Dziewczyna z Albatrosa'' - w tej piosence jest mowa o restauracji:
Zobacz także
 • Boks. Manny Pacquiao za szybki dla Adriena Bronera. Cios prosto w szczękę [WIDEO]
 • Artur Szpilka przyjmuje cios od Mariusza Wacha Boks. Wasilewski: Walka Wacha ze Szpilką przyniosła straty finansowe
 • Artur Szpilka vs Mariusz Wach Boks. Artur Szpilka przyjął wyzwanie Mariusza Wacha. Będzie wielki rewanż
Komentarze (5)
Boks. "Kliczko chce wrócić. Uważa, że pokona każdego"
Zaloguj się
 • isiah.thomas

  Oceniono 7 razy 7

  Adamek jest chętny.

 • eiran

  Oceniono 5 razy 5

  Witalij to był gość, pewnie i trochę słabszy technicznie od młodszego brata, za to nie do przewrócenia.

 • antirussia81

  0

  Hearn jak zawsze namiętnie kłapie dziobem, byle narobić trochę szumu wokół siebie i zawodników ze swojej stajni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje