Sport.pl

Dramatyczny wpis żony Adonisa Stevensona. Stan boksera mógł się pogorszyć

- Modlę się o cud - napisała na Twitterze żona Adonisa Stevensona, boksera, który od kilkunastu dni przebywa w szpitalu po brutalnym nokaucie podczas walki z Oleksandrem Gwozdykiem.

W nocy z soboty na niedzielę (1-2.12) były mistrz świata Stevenson (29-2-1, 24 KO) przegrał przez nokaut w 11. rundzie z Gwozdykiem (16-0, 13 KO) i stracił pas kategorii WBC kategorii półciężkiej. Po walce Kanadyjczyk trafił do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze musieli wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej.

Dzień później poinformowano, że stan Stevensona jest krytyczny i niestabilny. Aby ustabilizować pogarszający się szybko stan zdrowia pięściarza, lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej, w której przebywa do teraz. Na prośbę rodziny, nikt z otoczenia sportowca, a także z pracowników szpitala, w którym przebywa, nie ujawnia szczegółów dotyczących zdrowia 41-latka. Wiadomo tylko, że ze względu na poważne uszkodzenia mózgu musiał on przejść operację.

Adonis Stevenson w coraz gorszym stanie?

Kanadyjskie media zauważają jednak, że dramatyczny wpis żony pięściarza może oznaczać, że jego stan uległ pogorszeniu. "Modlę się o cud" - napisała na Twitterze Simone God, która niebawem urodzi dziecko Stevensona. To jednak jedyna wiadomość, jaką przesłała.

Lekarze chcą zakazania boksu

Po tym, jak Stevenson trafił do szpitala po walce, lekarze zaczęli nawoływać do tego, by zakazać walk bokserskich. - Celem boksu jest zadawanie obrażeń przeciwnikowi, często poprzez nokautowanie go do nieprzytomności. To wiąże się natomiast z ryzykiem poważnych urazów głowy - przyznał kanadyjski lekarz, Jean Dore, który jako jeden z pierwszych udzielił pomocy Stevensonowi.

Więcej o:
Komentarze (33)
Dramatyczny wpis żony Adonisa Stevensona. Stan boksera mógł się pogorszyć
Zaloguj się
 • polonests

  Oceniono 8 razy 6

  Trudno jakoś go żałować, chyba wiedział, na co się naraża. Nie od dziś wiadomo, że bicie po głowie nie kończy się dobrze dla zdrowia. Kiedyś opublikowano badania, które wykazały, że nawet w futbolu uderzanie piłki głową (to są setki, tysiące razy podczas kariery) pozostawia ślady w mózgu. A co dopiero petardy w boksie, po których mózg się wyłącza i traci się przytomność.

 • koncentracjamiary

  Oceniono 13 razy 5

  Moim zdaniem idea sportu ma sens gdy przynosi wymierne korzyści dla zdrowia. Sporty walki mają na celu dokonanie jak największych spustoszeń w organizmie przeciwnika ku uciesze gawiedzi.

 • teczowyninja666

  Oceniono 11 razy 5

  Zaraz zakazać... Chociaż na głowę to ten sport szkodzi, wystarczy Adamka posłuchać.

 • krzepki.harry

  Oceniono 9 razy 5

  Skoro sama nazywa się God, to nie mogła mu po prostu zakazać tego rodzaju zarobkowania?

 • cheko4444

  Oceniono 4 razy 4

  Wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej, by na następny dzień wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej? Oklaski redaktorze.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 8 razy 4

  puste łby

 • cmochall

  Oceniono 6 razy 4

  Po brutalnym a moze pieknym nokaucie ? - czy to piescarzom da cokolwiek do przemyslenia-watpliwe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX