Boks. Adonis Stevenson przeszedł operację, ale jego stan wciąż jest krytyczny

Stan Adonisa Stevensona określany jest jako stabilny, ale wciąż krytyczny. U 41-letniego Kanadyjczyka zdiagnozowano poważne pourazowe uszkodzenie mózgu - informuje BBC.

W nocy z soboty na niedzielę Stevenson (29-2-1, 24 KO) przegrał przez nokaut w 11. rundzie z Oleksandrem Gwozdykiem (16-0, 13 KO) i stracił pas kategorii WBC kategorii półciężkiej. Po walce Kanadyjczyk trafił do szpitala, gdzie zapadł w śpiączkę.

W niedzielę rano organizacja WBC poinformowała, że pięściarz przebywa na oddziale intensywnej terapii w placówce w Quebec City, a jego stan jest krytyczny. W środę w nocy pojawiły się nowe informacje o jego stanie zdrowia. Lekarze zajmujący się Stevensonem przekazali informację, że Kanadyjczyk przeszedł operację i nadal znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Jego stan jest stabilny ale wciąż krytyczny. Zostało stwierdzone u niego pourazowe uszkodzenie mózgu. Obecnie "Superman" podłączony jest do respiratora, zaintubowany i pozostaje pod obserwacją neurologiczną.

Lekarze nawołują do zakazania walk bokserskich

- Kiedy kogoś nokautujesz, zasadniczo uszkadzasz jego mózg. Boks powinien zostać zakazany - przyznają. To efekt brutalnego nokautu, którego ofiarą padł Stevenson.

Polscy kibice powinni kojarzyć Stevensona, bo były mistrz świata WBC dwukrotnie pokonywał Andrzeja Fonfarę.

Dopasujesz wydarzenie, które miało miejsce za czasów panowania tego władcy?
1/20Dopasujesz wydarzenie, które miało miejsce za czasów panowania tego władcy? Zygmunt Stary:
Zobacz także
 • Adam Kownacki Potencjalni rywale Adama Kownackiego. Walka o pas coraz bliżej
 • Gala 'Tiger Fight Night: Urban Jungle'. W walce wieczoru Izu Ugonoh zmierzy się z Ali Erenem Demirezenem Gala Tiger Fight Night odwołana! Co z karierą Izu Ugonoha?
 • Izu Ugonoh (z prawej) podczas walki z Dominic Breazealem, 25 lutego 2017. Były trener Władimira Kliczki zostanie szkoleniowcem polskiego pięściarza?
Komentarze (6)
Boks. Adonis Stevenson przeszedł operację, ale jego stan wciąż jest krytyczny
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 4

  Dziwne, że jeszcze miał mózg.
  Niech wraca do sprawności, o ile to jeszcze możliwe.

 • morgan_603

  Oceniono 5 razy 3

  Tylko dlaczego nie nawoływali do zaprzestanie walk bokserskich, jak ten ich pupil nokautował seryjnie większość zawodników których stawiano mu jako przeciwników, w tym naszego Andrzejka Fujarę?

 • fitt

  Oceniono 1 raz 1

  Nosil wilk razy kilka, poniesli i wilka.

 • wujekdolf

  Oceniono 3 razy 1

  sam tego chciał.

 • heraldek

  Oceniono 4 razy 0

  Wymienili mu mozg..???
  Spij, sobie spij i o milionach $$ snij....

 • Twarda Generacja

  Oceniono 8 razy -6

  Komentujący tutaj to w większości ludzie którzy ze sportem zetknęli się jedynie w szklanym ekranie z piwem w ręku, chorujący na jakieś śmieszne choroby w wieku 40 lat, zajmijcie się swoimi nędznymi żywotami, pracujcie sobie za żałosne pieniądze w fabrykach i korporacjach, a od boksu trzy metry w bok, to nasza decyzja czy chcemy walczyć, my lubimy otrzymywać i zadawać obrażenia, uwielbiamy jak przeciwnik leży nieprzytomny i kochamy naszą profesje, a wy, zwierzęta stadne z testosteronem jak u 7 latka możecie jedynie pomarzyć o sławie i pieniądzach nawet przeciętnego boksera

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje