Sport.pl

Andrzej Gmitruk nie żyje. Wychował Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę, trenował Artura Szpilkę

Andrzej Gmitruk nie żyje. Słynny polski trener bokserski, który wychował m.in. Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę zginął w pożarze. Informację w rozmowie ze Sport.pl potwierdziła OSP Długa Kościelna.

Andrzej Gmitruk nie żyje. Zginął w pożarze

Andrzej Gmitruk urodził się 14 lipca 1951 roku. To trener i menedżer grupy O'chikara Gmitruk Team. Pracował w Polskim Związku Bokserskim jako trener kadry juniorów, a następnie współpracował z wieloma słynnimi polskimi pięściarzami. To m.in. Tomasz Adamek, Andrzej Gołota, Dariusz Kosedowski, Mateusz Masternak, Henryk Petrich czy Bogdan Gajda.

Gmitruk współracował również z Norweskim Komitetem Olimpijskim ds. sportów letnich. Był ekspertem Polsatu Sport, gdzie komentował walki wraz z Andrzejem Kostyrą. Podczas ostatniej walki Artur Szpilka - Mariusz Wach stał w narożniku Szpilki, był jego trenerem.

Gmitruk zginął w pożarze, o czym poinformowała OSP Długa Kościelna. O godzinie 4:00 straż pożarna została wezwana do pożaru domu jednorodzinnego, w którym "śmierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej". Chodzi właśnie o Gmitruka, co OSP potwierdziło portalowi Sport.pl. Ratownictwo Powiatu Mińskiego poinformowało, że do pożaru doszło na tarasie, a w budynku znaleziono martwego mężczyznę.

Więcej o:
Komentarze (42)
Andrzej Gmitruk nie żyje. Wychował Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę, trenował Artura Szpilkę
Zaloguj się
 • facio60

  Oceniono 24 razy 22

  Po prostu nie wierzę..............:(((

 • cxubmsqq1

  Oceniono 28 razy 20

  Zal czlowieka, bardzo zal...

  Ale p. Mielcarka pewnie na swiecie nie bylo jak polskich bokserow trenowal 'papa' Stamm. Z calym szacunkiem dla Gmitruka musze powiedziec, ze nie byl on z pewnoscia 'najslynniejszym polskim trenerem'. Przynajmniej dla mnie byl nim wlasnie Stamm. P. Mielcarkowi radze zapoznac sie z historia boksu. Potem zas pisac....

 • alexander59

  Oceniono 24 razy 16

  Grilowała na tarasie w takie zimno? To jakaś grubsza sprawa- ogień na tarasie a wewnątrz domu zwłoki?

 • elasp

  Oceniono 20 razy 14

  Mam pytanie do Redaktorów "Gazety" (i administratorów strony Gazeta.pl) - czy strony informujące o czyjejś śmierci muszą być wypełnione reklamami?

 • kalowiec

  Oceniono 14 razy 14

  życie tak kruche jest... :/ żal...

 • ssierota

  Oceniono 16 razy 12

  Nic nie ujmuje zmarlemu - swiec Panie na jego dusza - i wspolczuje rodzinie, ale "najsłynniejszy trener boksu w Polsce" (cytat z pana Karola Mielcareka) to chyba lekka przesada majac w pamieci Feliksa Stamma.

 • Slawi N

  Oceniono 8 razy 8

  ... niezależnie od przyczyny i bez oceny czy najlepszy, drugi w kolei, czy czwarty ... świetny trener... żal:( wielkie kondolencje dla rodziny

 • watra88

  Oceniono 7 razy 7

  Żal! To był super człowiek i kolega.

 • zebrzec

  Oceniono 5 razy 5

  ...+....:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX