Sport.pl

Boks. Mariusz Wach zawalczy na gali Tiger Fight Night?!

W sobotę Mariusz Wach przegrał na gali w Gliwicach z Arturem Szpilką. I co ciekawe już na początku grudnia Wiking ma wrócić na ring, czyli niespełna miesiąc po starciu ze Szpilką - tak sensacyjną informację podał Mateusz Borek, dziennikarz Polsatu i promotor bokserski.

Sobotnia hitowa walka w Gliwicach nie zawiodła, była pełna emocji i kontrowersji. To mogła być ostatnia poważna walka w karierze Artura Szpilki (22-3). I choć pięściarz z Wieliczki w dziesiątej rundzie leżał już na deskach, to ostatecznie wygrał na punkty z Mariuszem Wachem (33-4). Wygrał według sędziów, bo publiczność zareagował na werdykt głośnymi gwizdami.  - Jestem wk... na sędziów, ale też na siebie. Zabrakło mi jednego ciosu - mówił po walce Wach.

W normalnych okolicznościach Wiking udałby się teraz na urlop i kolejną walkę stoczyłby dopiero po kilku miesiącach przerwy. Ale wiele wskazuje, że Wach już 8 grudnia zawalczy na gali Dariusza Michalczewskiego Tiger Fight Night. Jego nazwisko pojawiło się na plakacie promującym galę, a w dodatku Mateusz Borek poinformował o tym na Twitterze.

Pierwsze doniesienia o potencjalnej walce Wacha na gali Michalczewskiego pojawiły się jeszcze przed starciem ze Szpilką. I od razu ruszyła lawina komentarzy i spekulacji, czy Wach specjalnie odpuści walkę z Arturem, bo w razie jego wygranej ze Szpilką automatycznie zostałaby uruchomiona klauzula rewanżu. Dlatego Wach nie mógł wygrać sobotniego pojedynku, jeśli faktycznie chciał boksować na gali Tiger Fight Night. Pięściarz zapowiadał jednak przed walką, że "nie podłoży się" Szpilce.

Mariusz Wach - Agron Smakici

Na gali Michalczewskiego rywalem Wacha ma być Agron Smakici, czyli Chorwat mieszkający w Niemczech. 28-latek stoczył czternaście walk i wszystkie wygrał. W tym dwanaście przez nokaut.

W środę odbędzie się konferencja prasowa przed galą Tiger Fight Night i zapewne poznamy oficjalny komunikat w sprawie walki Wacha.

Więcej o:
Komentarze (6)
Boks. Mariusz Wach zawalczy na gali Tiger Fight Night?!
Zaloguj się
 • jarsza

  Oceniono 1 raz 1

  To wygląda jak sparing z strachem na wróble bez rąk.

 • ROMIRO Kot

  0

  Wach był dobry ale asekuracyjny czekał na jeden cios i to jego zgubiło wiadomo 20 sek..dłużej i Szpilka miał by nokaut ,,,,,Wach prędzej miał za atakować ,Jak sam mówi Wach sam sobie przegrał...

 • xrafael

  0

  Suepr walczomnsuper lovlo. Siper super moj kot zAsnal

 • skokens

  0

  No i super. Ze szpilką to kruciutko, pobić, sprowdzic do parteru, odsapnąć i za kilka dni znowu można walczyć.

 • el.pistolero

  0

  Jedyne co musi odbudować, to kondycję, bo w materiałach wideo kręconych po walce wyraźnie widać, że twarz jak przed walką. On ma łeb z granitu, a Szpilka nie bije zbyt mocno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX