Sport.pl

Boks. Mateusz Borek: Nie będzie pożegnalnej walki Tomasza Adamka

- Tomek ma 42 lata i nie chcę, żeby żył tym, że raz w miesiącu jeździ i zbiera czeki z wynajmowanych apartamentów. Przyjaźnimy się 15 lat i chcę mu pomóc wejść w nowe życie. A szkoda dla polskiego sportu, żeby marnować jego potencjał - o przyszłości Tomasza Adamka wypowiedział się jego promotor, Mateusz Borek.

W nocy z soboty na niedzielę Tomasz Adamek stoczył 59. zawodową walkę. Polak nie będzie jej jednak wspominał dobrze. "Góral" przegrał z Jarrellem Millerem przez nokaut już w drugiej rundzie. Wszystko wskazuje na to, że była to ostatnia walka w karierze 42-letniego pięściarza.

- Pogadaliśmy sobie długo w nocy i doszliśmy do wniosku, że nie zorganizujemy pożegnalnej walki. To nie ma sensu. Zaprosiłem go na galę 17 listopada do Radomia. Jeśli Dorota, żona Tomka, dostanie urlop, przylecą do Polski. Chciałbym zaprosić władze boksu olimpijskiego i zawodowego, telewizje, które go pokazywały i przyjaciół. Odśpiewamy: „Sto lat” i podziękujemy za lata emocji. Swoją drogą, myślę, że dopiero za 10 czy 20 lat polski kibic doceni, kim ten facet był w tym biznesie - w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" powiedział promotor Adamka, Mateusz Borek.

- Tak to widzę po naszej rozmowie. Jeśli ja sam będę dalej bawił się w boks, zaproponuję mu rolę ambasadora MB Promotions. Chcę, żeby fajnie gospodarował swoim życiem. Żona Dorota ma pracę, prawie dorosłe córki się uczą. Tomek ma 42 lata i nie chcę, żeby żył tym, że raz w miesiącu jeździ i zbiera czeki z wynajmowanych apartamentów. Przyjaźnimy się 15 lat i chcę mu pomóc wejść w nowe życie. A szkoda dla polskiego sportu, żeby marnować jego potencjał. Może pomóc boksowi olimpijskiemu, może robić inne rzeczy. Myślę, że długo poczekamy na kogoś takiego.

Z 59 zawodowych walk Adamek wygrał 53 (31 KO), przegrał sześć. 42-latek jest byłym mistrzem świata federacji IFB i IBO w wadze juniorciężkiej oraz federacji WBC w wadze półciężkiej. We wrześniu 2011 roku Adamek przegrał we Wrocławiu z Witalijem Kliczko w walce o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej.

La Liga. Julen Lopetegui straci pracę w Realu Madryt?

Reprezentacja Polski. Zgrupowanie krótkie, ale intensywne. Większość piłkarzy na kadrę dotrze w poniedziałek

Ligue 1. PSG rozniosło Olympique Lyon. Hat-trick Kyliana Mbappe w osiem minut

Więcej o:
Komentarze (68)
Boks. Mateusz Borek: Nie będzie pożegnalnej walki Tomasza Adamka
Zaloguj się
 • mp102

  Oceniono 30 razy 30

  Adamek był rewelacyjny dopóki startował w niższej kategorii. Powiedzmy sobie szczerze jak przeszedł do ciężkiej to już obijał tylko przeciętnych, którzy w większości już w dorobku mieli kilka porażek, a z każdym z aspiracjami przegrywał. Nie ta siła ciosu, nie ta odporność na cios, tego samą szybkością, która normalne że i tak zatracił nie da się zniwelować.

 • vito60

  Oceniono 24 razy 22

  Zbieranie dudków za wynajem, to przecież podstawowe zajęcie współczesnych górali.

 • js08836

  Oceniono 25 razy 21

  Adamek to, jak taka Wańka wstańka. Co dostanie w trąbę, to kończy karierę ale, tylko na chwilę. Podpisuje kontrakt z wielkoludem obrywa w trąbę, ale z ukosa spogląda na czek z kilkoma zerami. Pożegnalna walka, tylko z Borkiem bo, to on wystawił go do przegranej walki z wielkoludem. Teraz on powinien dostać w trąbę.

 • wolfspider

  Oceniono 18 razy 18

  Nie będzie bo już były.

 • szats69

  Oceniono 20 razy 16

  Wiedział, że nie jest już w życiowej formie a wziął sobie zawodnika o 40 kg cięższego? Samobójstwo. A jeśli nie chciał walczyć ze średniakami to trzeba było od razu kończyć karierę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX