Sport.pl

Boks. Ołeksandr Usyk zdobywa cztery pasy. Murat Gassijew pokonany

Podczas gali boksu w Moskwie Ołeksandr Usyk (15-0, 11 KO) pokonał Murata Gassijewa (26-1, 19 KO) na punkty, dzięki czemu Ukrainiec znał tytuły mistrzowskie czterech federacji oraz trofeum im. Muhammada Alego za zwycięstwo w World Boxing Super Series.

Pojedynek tych dwóch bokserów elektryzował wszystkich fanów sportów walki. Na przeciw siebie stanęli dwaj dotychczas niepokonani zawodnicy. Na trybunach stadionu Olimpijskiego w Moskwie zasiadło wiele gwiazd, w tym aktor Steven Seagal

Rosjanin podczas tego pojedynku miał bardzo wiele problemów z Ukraińcem, który bardzo szybko się poruszał, przez co ataki Gassijewa nie dochodziły do celu. To niemal bezbłędnie punktował i wykorzystywał Usyk, raz po raz atakując rywala. Jedynie raz udało się Gassijewowi skutecznie wyprowadzić mocniejszy atak, kiedy w czwartym starciu Rosjanin posłał kontrującego prawego sierpowego. Bardzo późno udał się ten atak, ponieważ chwilę po tym ciosie wybrzmiał gong kończący rundę.

Po przerwie z każdą minutą coraz mocniej zaczął atakować Usyk, co tylko powodowało narastającą frustrację u Gassijewa. Trener Rosjanina próbował różnych metod zmotywowania swojego zawodnika, a nawet straszenia, że jeżeli nie zacznie lepiej walczyć, to on przerwie tę rywalizację. Chwilowo to pomogło, ale ostatecznie z każdą minuta ponownie zaczął zyskiwać przewagę Usyk i tak aż do końca pojedynku.

Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, kto był lepszy w tej rywalizacji. Każdy z nich uznał, że to Usyk wygrał pojedynek w stosunku: 120-108, 119-109, 119-109. Tym samym Ukrainiec jest kolejnym bokserem, który zdobył pasy wszystkich czterech najważniejszych federacji czyli WBC, WBA, IBF oraz WBO. Dodatkowo Usyk sięgnął też po zwycięstwo w całym turnieju World Boxing Super Series.

Więcej o:
"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
 
 • Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu
 • Komentarze (4)
  Ołeksandr Usyk pokonuje Gassijewa i zdobywa cztery pasy
  Zaloguj się
  • lijko

   Oceniono 7 razy 5

   Brawo Usyk, tak zmiażdżyć Rosjanina na jego własnej ziemi, to potrafi zrobić tylko wielki mistrz! Sława Ukrainie, Sława Chorwacji, te dwa bratnie narody pokazały w ostatnich dwóch tygodniach jak zdobywa się skalpy na nieludzkiej ziemi!!!

  • krz16

   Oceniono 6 razy 4

   swietny Usyk totalna dominacja w tym pojedynku

   www.bukmajster.pl
   codziennie nowe typy bukmacherskie

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX