Sport.pl

Boks. Aleksandr Powietkin lub Deontay Wilder najbliższym rywalem Anthony'ego Joshuy

- Aleksandr Powietkin lub Deontay Wilder będą najbliższym rywalem Anthony'ego Joshuy - powiedział promotor brytyjskiego mistrza świata, Eddie Hearn. Jedno jest pewne, to będzie absolutny hit wagi ciężkiej.

31 marca Joshua (21-0) pokonał na punkty Josepha Parkera dzięki czemu do posiadanych pasów federacji IBF, WBA i IBO dorzucił pas federacji WBO. Chociaż Brytyjczyk rozpoczął już negocjacje z mistrzem świata federacji WBC - Deontayem Wilderem (40-0) - to federacja WBA nakazała mu obowiązkową obronę pasa w walce z Aleksandrem Powietkinem (34-1). Obie strony muszą porozumieć się w ciągu 30 dni.

Rosjanin w ostatniej walce pokonał przez nokaut Davida Price'a na tej samej gali w Cardiff, na której Joshua wygrał z Parkerem. - Federacja WBA w czwartek zobowiązała Joshuę do obrony pasa w walce z Powietkinem. Mamy 30 dni na porozumienie się co oznacza, że kolejnym przeciwnikiem AJ'a będzie albo Rosjanin albo Wilder - powiedział w rozmowie ze Sky Sports promotor Brytyjczyka, Eddie Hearn.

Informację potwierdził też obóz Rosjanina. "Powietkin jest obowiązkowym pretendentem do walki o tytuły mistrza świata. Został on wytypowany przez federację WBA" - czytamy na Twitterze.

Wadim Korniłow, który stoi na czele obozu Powietkina wierzy, że do walki z Joshuą może dojść w Rosji. - Ta walka z pewnością przyciągnęłaby komplet publiczności na nowy stadion piłkarski Łużniki. To odpowiednio duże miejsce na tego kalibru walkę - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (7)
Boks. Aleksandr Powietkin lub Deontay Wilder najbliższym rywalem Anthony'ego Joshuy
Zaloguj się
 • Arnold Miller

  Oceniono 2 razy 0

  Niech walczy Joshua z Wilderem.Po cholerę te kombinację z Powietkinem.Wilder jest dużo lepszym zawodnikiem

 • 2fat

  Oceniono 1 raz -1

  Powietkin nie jest wielkim bokserem ale może od walki z Kliczką się wzmocnił. Prince jest groźny do pierwszego trafienia.

 • boliver

  Oceniono 4 razy -2

  Powietkin to atom w rekawicach,,

  Nalezy go potraktowac bardzo powaznie,,

 • jango33

  Oceniono 5 razy -3

  Skoro jakiś Rosjanin stoi na czele jego obozu, to Powietkina trzeba często badać czy nie koksuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX