Sport.pl

Boks. Andrzej Gmitruk rozstał się z Polsatem. Mocne słowa trenera

Andrzej Gmitruk przestał być ekspertem Polsatu Sport. Doświadczony trener zrezygnował z komentowania bokserskich gal i napisał na Twitterze mocne oświadczenie.

- Moja wieloletnia współpraca z TV Polsat Sport dobiega końca, atmosfera, z którą ostatnimi czasy przyszło mi się zmierzyć. Brak poszanowania mojej pracy, osiągnięć zawodowych oraz nagminne wykorzystywanie wpływów telewizyjnych do osiągnięcia swoich prywatnych celów biznesowych przez pracownika stacji, będącego jednocześnie promotorem boksu zawodowego [najprawdopodobniej chodzi o Mateusza Borka - red.], czyli sugestie, wpływanie na zawodników czy trenerów itp. działania, co według mojej oceny jest niedopuszczalne oraz bardzo szkodliwe dla polskiego boksu zawodowego. Całość musiała spowodować reakcję zgodną z moim poczuciem odpowiedzialności zawodowej, honorem oraz godnością osobistą - napisał Andrzej Gmitruk.

Gmitruk pełnił rolę eksperta i komentatora Polsatu przez sześć lat. Obecnie skupi się jedynie na treningach. Zawodnicy, których prowadzi to: Izu Ugonoh, Maciej Sulęcki, Mateusz Masternak i Artur Szpilka. W przeszłości współpracował także z Andrzejem Gołotą.

Więcej o:
Komentarze (41)
Boks. Andrzej Gmitruk rozstał się z Polsatem. Mocne słowa trenera
Zaloguj się
  • piotrt707

    Oceniono 38 razy 36

    Nie lubię nikogo ale Gmitruka lubię

  • remo29

    Oceniono 32 razy 26

    Honor nie kasa - nie da się zrobić. Albo się ma, albo nie.

  • robertos27

    Oceniono 29 razy 25

    Cóż, Borek wyczuł że na nawalankach dla gawiedzi, podobnie jak na disco polo, można zrobić dobrą kasę. Poziom nieważny, im niżej tym lepiej. Trzeba tylko pozbyć się niezależnych i kompetentnych ludzi i bez trudu można kreować własną rzeczywistość. Żal, ale w tym kierunku idą dzisiejsze media. Celebryci, w dowolnej dziedzinie, zastępują fachowców. Show must go on.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX