Sport.pl

Boks. Władimir Kliczko zakończył karierę!

Władimir Kliczko opublikował na oficjalnej stronie internetowej film, w którym zapowiada wielkie zmiany w swoim życiu. Niemiecki dziennik "Bild" potwierdził, że ukraiński pięściarz kończy z zawodowym sportem.

- Dzisiaj byłeś lepszy. Miałem plan, ale tym razem nie wypalił. Rewanż? Mamy to w umowie. Jestem zainteresowany - powiedział Władimir Kliczko po ostatniej porażce z Anthonym Joshuą. Światowe media już rozpisywały się o wielkim rewanżu, podając nawet październikową datę.

To, że 41-letni Kliczko stanie jeszcze w ringu było przyjmowane jako pewnik. Pięściarz miał bowiem związany kontraktem z niemiecką telewizją, który zakładała, że Ukrainiec stoczy jeszcze trzy pojedynki.

Tymczasem były mistrz świata kategorii IBF, WBO, IBO oraz superczempion WBA podjął decyzję o zmianach w swoim życiu, o czym poinformował na swojej stronie internetowej, publikując wymowne wideo. - 27 lat temu rozpoczęła się moja sportowa przygoda. Nie mogłem podjąć lepszej decyzji w życiu. Nauczyłem się kilku języków, zwiedziłem świat, pomogłem wielu ludziom i rozwinąłem swoje biznesy. W pewnym momencie przychodzi jednak czas na nowe wyzwania. Chcę zacząć nowy etap w życiu - powiedział Kliczko.

 

29 kwietnia Anthony Joshua w 11. rundzie - na wypełnionym po brzegi stadionie Wembley w Londynie - znokautował Władimira Kliczkę i założył pasy federacji WBA, IBO i IBF.

Kliczko stoczył 69 zawodowych walk. Wygrał 64, w tym 53 przed czasem.

Boks. Co dalej z karierą Szpilki? "Teraz walka o jakiś pasek od spodni"

Więcej o:
Komentarze (29)
Boks. Władimir Kliczko zakończył karierę!
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 34 razy 30

  Inteligentny facet, wiedział kiedy zejść ze sceny. Nasi miszcze wolą się turlać z Najmanami i Popkami, bo nie kumają, że czas minął.

 • przemyslaw47

  Oceniono 23 razy 23

  WŁADIMIR - dzięki.

 • el.pistolero

  Oceniono 18 razy 18

  Szacunek dla gościa. Zawsze wyważone wypowiedzi, nigdy nie lansował się przez medialne opluwanie rywali, po prostu facet z klasą. Trzymaj się. Powodzenia w "drugim życiu".

 • losiu4

  Oceniono 11 razy 7

  coż, kończy się pewna epoka. Szkoda. I jednoczesnie nie szkoda. Cas na innych, nich też się wykażą.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • smudzislaw

  Oceniono 9 razy 7

  Już myślałem, że chodzi o Szpilkę albo o Najmana.

 • kinlej

  Oceniono 21 razy 5

  Brat mu wyperswadował. Ryzyko że znów dostanie bęcki było olbrzymie.

 • redlich321

  Oceniono 3 razy 3

  Bracia Kliczko w boksie to jak siostry Williams w tenisie.. szkoda tych wszystkich innych zdolnych którym przyszło walczyć w ich epoce...taka Radwańska np..

 • taka_sprawa

  Oceniono 8 razy 2

  Dlaczego piszecie, że AJ znokautował Włada? Tam było TKO, te ostatnie ciosy, które wyprowadził AJ, pruły w powietrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX