Sport.pl

Polsat Boxing Night 7. Balski znokautował Janika, a potem... omal znów się nie bili

W ciekawej konfrontacji kategorii junior ciężkiej perspektywiczny Adam Balski (10-0, 8 KO) pokonał przed czasem Łukasza Janika (28-4, 15 KO). Ciekawie było podczas walki, a jeszcze ciekawiej po niej!

Od początku uwidoczniła się przewaga szybkości na korzyść podopiecznego Piotra Wilczewskiego. I kiedy dwukrotnie trafił - raz prawym sierpem przy linach, potem lewym sierpem na środku ringu, Janik szybko klinczował. W drugiej rundzie było już trochę spokojniej, choć nadal pod dyktando Adama. Bił teraz więcej prawym na korpus i czekał, starając się wciągnąć Łukasza na mocną kontrę - czytamy na portalu Bokser.org.

Na początku trzeciego starcia Janik trafił w akcji prawy na prawy. Za moment znów trafił prawym. Wydawało się, że nabiera wiatru w żagle, lecz pięćdziesiąt sekund przed końcem nadział się w wymianie na lewy sierp na szczękę, po którym padł jak ścięty na matę. Z trudem się podniósł na osiem, lecz pokazał charakter i dotrwał do przerwy. Po niej Adam nacierał i szedł jak po swoje. W kolejnym spięciu w półdystansie mocnym prawym hakiem na korpus znokautował bardziej doświadczonego przeciwnika. - W jaja mi jeb...ł - żalił się potem Janik, ale powtórki pokazały, że cios był na pas, więc dozwolony.

- Jeżeli chcecie, mogę znów założyć rękawice i możemy to dokończyć. Jeśli promotorzy się dogadają, zapraszam na rewanż - powiedział Balski.

- Dostałem tak w jaja, że aż ochraniacz mi się przesunął i mam kut...a na wierzchu. Daj mi rewanż, to zobaczymy - wściekał się Janik.

Tomasz Adamek w 'Wilkowicz Sam na Sam': 'Tata wziął mnie na ręce i powiedział: Hanka, to będzie bokser. Dwa lata później tata zginął. Ja jako 12-latek zacząłem boksować'

Więcej o:
Komentarze (2)
Polsat Boxing Night 7. Balski znokautował Janika, a potem... omal znów się nie bili
Zaloguj się
  • krolowa-mroku

    Oceniono 7 razy 1

    Koo.va żesz... właśnie Maciej Janowski wygrał Grand Prix, Patryk Dudek trzeci w duńskim Horsens. A tu ANI SŁOWA, tylko pie.doły o jakimś mordobiciu dla kretynów! Są jeszcze inteligentni widzowie, którzy oglądają coś ciekawego!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX