Sport.pl

Wielkie walki, wielkie pieniądze Manny'ego Pacquiao

Manny Pacquiao pokonał w niedzielę (7 maja 2011) w Las Vegas jednogłośnie na punkty Shane'a Mosleya. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 120:107, 120:108, 119:108.
Pacquiao - Mosley Pacquiao - Mosley Fot. Isaac Brekken AP

Pacquiao vs. Shane Mosley

Zwycięstwo Pacquiao nie podlegało dyskusji, choć w dziesiątej rundzie sędzia ringowy liczył Pacquiao, Jednak jak pokazały telewizyjne powtórki, Pacquiao padł na matę odepchnięty przez Mosleya, a nie po prawidłowo zadanym ciosie.
Za walkę Pacquiao zarobił co najmniej 20 mln dolarów. Jego rywal - 6 mln. Ostateczne kwoty będą znane po podsumowaniu zysków z transmisji pay-per-view.

Zobacz więcej zdjęć z walki:

Pacquiao

Manny Pacquiao vs. Oscar De La Hoya

Ta walka uczyniła Manny?ego Pacquiao megagwiazdą bosku. Filipińczyk pokonał amerykańskiego ?Złotego chłopca? przez techniczny nokaut w 8 rundzie w Las Vegas 6 grudnia 2008 r. Pacquiao zarobił za walkę co najmniej 15 milionów dolarów, a jego rywal - 20 mln. Kwoty obejmują wpływy z transmisji pay-per-view. Bez tego honorarium Pac-mana wynosiło 6,6 mln dol. We wcześniejszych walka Filipińczyk zarabiał najwięcej 3 mln dol. Co ciekawe walka, która przyniosła Pacquiao sławę w Ameryce, nie toczyła się o żaden mistrzowski pas.

Ricky Hatton w walce z Mannym Pacquiao Ricky Hatton w walce z Mannym Pacquiao Fot. Jae C. Hong AP

Manny Pacquiao vs. Ricky Hatton

Filipińczyk pokonał Brytyjczyka przez nokaut w drugiej rundzie. Walka odbyła się w Manchesterze 5 lutego 2009 r. Jej stawką był tytuł mistrza świata w wadze lekkopółśredniej federacji IBO. Pacquiao zarobił 12 mln dolarów (inne źródła mówią o 15 mln). Każdy jego cios, który osiągnął cel kosztował co najmniej 16 tys. dolarów.

Manny Pacquiao vs. Miguel Cotto

Paqcuiao pokonał Portorykańczyka w Las Vegas (14 listopada 2009 r.) przez techniczny nokaut w 12. rundzie. Filipińczyk zdobył tytuł mistrza świata wagi półśredniej federacji WBO. To był jego triumf w siódmej kategorii wagowej. Zaczynał od muszej. Za walkę z Cotto Pacquiao zarobił w sumie (z honorarium i transmisji pay-per-view) co najmniej 17 mln dolarów.

Manny Pacquiao - Joshua Clottey Manny Pacquiao - Joshua Clottey Fot. JEFF HAYNES REUTERS

Manny Pacquiao vs. Joshua Clottey

Walka odbyła się w Dallas na stadionie Cowboys 13 marca 2010. Obejrzało ją prawie 51 tys. widzów. Filipińczyk pokonał pięściarza z Ghany jednogłośnie na punkty 120-108, 119-109, 119-109. W telewizji w systemie pay-per-veiw pojedynek obejrzało 700 tys. widzów. Pacquiao zarobił za walkę co najmniej 12 mln dolarów. Obronił tytuł w wadze półśredniej WBO.

Manny Pacquiao (z prawej) Manny Pacquiao (z prawej) Fot. David J. Phillip AP

Manny Pacquiao vs. Antonio Margarito

Walka na stadionie Cowboys (13 listopada 2010) przyciągnęła mniej widzów (42 tys.) niż się spodziewano. Pacquiao wygrał jednogłośnie na punkty i zdobył tytuł w ósmej kategorii wagowej - superpółśredniej. W systemie pay-per-view walkę obejrzało 1,15 mln widzów. Filipińczyk zarobił 20 mln dolarów.
Zobacz jak Pacquiao demolował twarz Margarito:

Margarito

Najbardziej oczekiwana walka boksu

Od kilku lat najbardziej wyczekiwaną walką boksu jest pojedynek Pacquiao z niepokonanym mistrzem pięciu kategorii Floydem Mayweatherem jr. Negocjacje w tej sprawie dotąd nie przyniosły rezultatu. Według fachowców obaj bokserzy mogliby za walkę zainkasować po co najmniej 40 mln dolarów. Jesienią Pacquiao zmierzy się prawdopodobnie z Juanem Manuelem Marquezem z Meksyku. Mayweather ma zaplanowaną walkę z Victorem Ortizem na 17 września br.

Więcej o: