Sport.pl

Nokaut. Sąd w USA pozwoliłby walczyć Kosteckiemu z Royem Jonesem Jr? Czy Głażewski podoła legendzie?

Mateusz Łaniewski, Bartosz Buk, Michał Pol
30.06.2012 10:10
Decyzji sądu w Rzeszowie Dawid Kostecki zamiast stoczyć w sobotę walkę z legenda boksu, Roy'em Jonesem Jr podczas 'Starcia Tytanów' w łódzkiej Atlas Arenie znalazł się w więzieniu. Czy 'Cygan' nie mógł trafić za kraty dopiero po walce? Czy Paweł Głażewski, który w ostatniej chwili dowiedział się, że zastąpi Kosteckiego podoła walce z taka legendą? I kim jest dziś 43-letni Roy Jones Jr, ciągle jeszcze wielkim pięściarzem, tym samym mistrzem świata w czterech kategoriach wagowych czy już tylko odcinającym kupony od dawnej sławy emerytem? - zastanawiają się w Magazynie Bokserskim 'Nokaut' promotor Andrzej Wasilewski, dziennikarz 'Rzeczpospolitej' Janusz Pindera i mistrz świata w kategorii junior ciężkiej WBC, Krzysztof 'Diablo' Włodarczyk. - Nie rozumiem dlaczego sąd zastosował wobec Dawida tak agresywne i rzadkie procedury. Sąd USA przesunął wykonanie wyroku na najlepiej zarabiającym obecnie sportowcu świata, Floydzie Mayweatherze, żeby mógł stoczyć walkę. Jak wyjaśniła sędzina, pięściarz daje pracę tysiące ludzi, a i sam płaci ogromne podatki - mówi Wasilewski. - Jakiś zakompleksiony debil, który nie lubi sportu nie chce pozwolić Kosteckiemu osiągnąć sukcesu. Dla mnie to idiotyzm. Tyle miesięcy przygotowań pójdzie w d... - mówi 'Diablo'. I dodaje, że wierzy w Głażewskiego, bo sam nie raz skazywany był na pożarcie, a potrafił stanąć na piedestale. - Głażewski sporo wygrał jako amator w Polsce, jako zawodowiec nie przegrał walki. Średnie warunki fizyczne, duża ambicja, dobra motoryka, nie ma nokautującego uderzenia. Bardzo ciężko będzie mu wygrać nawet z podstarzałym Roy'em Jonesem. Musiałby być genialnie przygotowany, a dowiedział się przecież w ostatnie chwili - twierdzi Pindera.
Więcej o:
Komentarze (50)
Zaloguj się
 • kokkino

  Oceniono 40 razy 38

  Kostecki nie jest świętą krową jest zwykłym przestępcą skazanym prawomocnym wyrokiem sądu .
  Jego miejsce jest w więzieniu a nie na ringu.

 • matt_linux

  Oceniono 34 razy 28

  Rozwala mnie te mieszanie sportu do gangsterki. Siedzieć będzie nie pięściarz, tylko wielokrotny kryminalista, sutener, bandyta. Nad tę twarzą Kosteckiego najlepiej się zastanawiać, bo ta wzięła górę w jego życiu.
  Panie Wasilewski.., nie powołuj się Pan na swe prawnicze korzenie, jeśli masz Pan decyzje sądu za nic, patrzysz zaś na wymiar sprawiedliwości przez pryzmat mamony.

 • pelagia1967

  Oceniono 30 razy 26

  prawo triumfuje i to jest piękne ,miejsce przestępców jest w pierdlu

 • jare_jare

  Oceniono 27 razy 25

  Sorry, ale od dawna już pojawia się pewne społeczne wku@$%enie w kwestii zbyt niskich kar orzekanych przez sądy. Ta też nie jest duża, ale zabolała - o to chodzi. Niech się szanowny Pan sportowiec uspokoi i stuli uszy po sobie, sam sobie psuje karierę i niech winy szuka u siebie.

 • avtandil

  Oceniono 28 razy 24

  Przykład Mayweathera nie jest adekwatny. Tamtemu zawiesili karę AŻ 90 dni więzienia, za stosunkowo niewinne, jednorazowe przestępstwo przemocy domowej wobec jego byłej. Kostecki dostał 2,5 roku, jest sutenerem, prowadził długotrwałą, bardzo szkodliwą społecznie, działalność przestępczą i na pewno w jej wyniku ucierpiało więcej niż jedna osoba... A skoro tak, to niech grzecznie zamknie buzię i swoje odsiedzi.

  Ktoś wspominał Tysona. Owszem, niewinny nie był i nabroił niemało. Ale czy jego ktoś z kicia wypuszczał? Czy też po prostu walczył już po odbyciu swojej kary?

 • radon13

  Oceniono 20 razy 20

  Przeciez to sutener i mafioso . Pewne reguły jednak obowiązuja. A Ray Jones powinien walczyc z Diablo a nie z jakimis zastępcami.

 • jerzysm42

  Oceniono 21 razy 19

  Kostecki siedzi nie dlatego, że jest bokserem, tylko że jest wielokrotnym przestępcą.
  To, że nasz bokser kryminalista, da komuś po gębie, chwały nam nie przyniesie.

 • xxx-111

  Oceniono 27 razy 19

  Słyszałem komentarz do tej sprawy Włodarczyka "Diablo" i stwierdzam , że pokazują się pierwsze objawy skutków mordobicia, wyraźny problem z oceną sytuacji.

  Kosteckiemu udowodniono przestępstwo w cywilizowanym procesie. Idzie do pudła bo tam jego miejsce. Jak dla mnie facet jest zwykłym mordobijcą a nie sportowcem. Z tego co wiadomo, więźniowie mają dość specyficzny stosunek do sutenerów, a zatem nasze "dobro narodowe" będzie miało okazję się wykazać.

 • siekier35

  Oceniono 20 razy 18

  mało kasy miał z boksu?!
  to teraz ma czas na odpoczynek i refleksję....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX