Sport.pl

Boks. Haye aż o 13,5 kilograma lżejszy od Kliczki

Dziś w Hamburgu odbyło się oficjalne ważenie przed pojedynkiem unifikacyjnym w kategorii ciężkiej pomiędzy Władimirem Kliczką i Davidem Haye'em. Obrońca tytułów federacji IBF, IBO i WBO oraz posiadacza prestiżowego pasa magazynu "The Ring" wniósł na wagę równe 110 kilogramów. Brytyjski mistrz świata organizacji WBA okazał się lżejszy aż o 13,5 kilograma. Przy jego nazwisko oficjele zanotowali wynik 96,5 kilograma.
W przypadku 35-letniego Kliczki to wynik o 2 kilogramy niższy niż przed jego ostatnim dotychczas pojedynkiem, wygraną przez nokaut w 10. rundzie z Samuelem Peterem we wrześniu ubiegłego roku. Jeśli zaś chodzi o wagę 30-letniego "Hayemakera", to w porównaniu z potyczką przeciwko Audleyowi Harrisonowi (wygrana przez techniczny nokaut w 3. rundzie), to jest ona o kilogram większa niż przed starciem, które odbyło się 8 miesięcy temu w Manchesterze.

Jutrzejsza walka odbędzie się na 57-tysięcznym obiekcie "Imtech Arena" w Hamburgu. Do wczoraj organizatorom udało się sprzedać 45 tysięcy wejściówek. Ukraińsko-brytyjska konfrontacja będzie pierwszą od 2008 roku walką unifikacyjną w kategorii ciężkiej. Trzy lata temu jutrzejszy przeciwnik Haye'a pokonał w niej na punkty Sułtana Ibragimowa.Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org »


Więcej o: