Sport.pl

David Haye: Chcę pokazać, że to ja jestem tym najlepszym

2 lipca w swojej najprawdopodobniej ostatniej walce w karierze mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA David Haye zmierzy się z posiadaczem pasów WBO i IBF Władimirem Kliczką. 30-letni Anglik, który w przeszłości zdobywał tytuły mistrzowskie także w niższym przedziale wagowym (do 91 kg), podkreśla, że lipcowy występ ma dla niego szczególne znaczenie.
- Nie ma w tym sporcie nic większego niż być mistrzem świata wagi ciężkiej, ta walka to moja szansa i zamierzam ją wykorzystać, chcę pokazać światu, że to ja jestem tym najlepszym - mówi "Hayemaker". - Uwielbiam takie pojedynki, w którym mogę się sprawdzić. Mam je już za sobą w kategorii junior ciężkiej, teraz przyszedł czas na wagę ciężką.

- Kliczko jest wielkim faworytem bukmacherów, ale ja przywykłem do tego, że często jestem skazywany na porażkę, a ostatecznie wygrywam w ringu - dodaje David Haye.

Pojedynek Władimira Kliczki z Davidem Haye pokażą stacje telewizyjne ze 150 krajów świata. W Polsce bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP1.

Kliknij i zobacz, jak Haye ćwiczy przed Kliczką
Więcej o boksie na ringpolska.pl »


Więcej o: