Sport.pl

Wkrótce przełom w sprawie walki Kliczko - Haye?

Po tym jak bokserski promotor Frank Warren zarezerwował w angielskiej telewizji dla swojej gali datę 21 maja, lawinowo ruszyły spekulacje na temat możliwej lipcowej walki czempiona WBA wagi ciężkiej Davida Haye z mistrzem federacji WBO i IBF Władimirem Kliczką. "Hayemaker" pierwotnie wyjść miał na ring właśnie 21 maja i posunięcie Warrena sprawiło, że musi teraz szukać innego terminu dla swojej walki.
O tym, że kolejnym rywalem Haye'a może być młodszy z braci Kliczko, kibice mogli się dowiedzieć z wczorajszego wpisu na twitterze autorstwa Anglika. Dziś do całej sprawy odniósł się menadżer i trener "Żniwiarza" Adam Booth, który co prawda starał się uspokoić emocje, ale przy okazji zdradził, że w "lipcowym zamieszaniu" wokół jego podopiecznego faktycznie coś może być na rzeczy.

- W tej chwili robimy, co do nas należy i nie chciałbym o tym mówić. Niech David pisze na twitterze, co chce. Ale jest szansa, że w połowie przyszłego tygodnia tok spraw zmieni się drastycznie - zapowiedział Booth.

Pojedynek Władimira Kliczki z Davidem Haye to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych walk w boksie zawodowym. Jej stawką byłyby aż trzy mistrzowskie pasy. Czwarty i ostatni z liczących się tytułów - WBC - należy do starszego brata Władimira Kliczki - Witalija.

Więcej o boksie znajdziesz na {"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.sport.pl/boks/1,64992,9171270,Wkrotce_przelom_w_sprawie_walki_Kliczko___Haye_.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Wkrótce przełom w sprawie walki Kliczko - Haye?","datePublished":"2011-02-26T18:03:00Z","dateModified":"2011-02-26T18:03:52Z","articleSection":"boks","description":"Po tym jak bokserski promotor Frank Warren zarezerwował w angielskiej telewizji dla swojej gali datę 21 maja, lawinowo ruszyły spekulacje na temat możliwej lipcowej walki czempiona WBA wagi ciężkiej Davida Haye z mistrzem federacji WBO i IBF Władimirem Kliczką. \"Hayemaker\" pierwotnie wyjść miał na ring właśnie 21 maja i posunięcie Warrena sprawiło, że musi teraz szukać innego terminu dla swojej walki.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.sport.pl","logo":{"url":"http://www.sport.pl/logos/25.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Ringpolska.pl","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Wkrótce przełom w sprawie walki Kliczko - Haye?","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/3/8790/z8790453V,Wladimir-Kliczko.jpg","name":"Władimir Kliczko","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/9/7733/z7733129V,David-Haye-cieszy-sie-ze-zwyciestwa-nad-Johnem-Rui.jpg","name":"David Haye cieszy się ze zwycięstwa nad Johnem Ruizem","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}
Więcej o: