Sport.pl

Boks. Haye: Z dwójki Kliczków wolę Władimira

Czempion federacji WBA w wadze ciężkiej David Haye wyjaśnił, czemu nie chce walczyć z Witalijem Kliczką, a zamiast tego w pełni skupić się na jego młodszym bracie Władimirze. Haye nie ukrywa, że już od początku negocjacji bardziej interesowała go walka z młodszym Kliczką, mistrzem świata organizacji IBF, IBO i WBO.
Mariusz Wach cięższy od rywala

Wideo Władimira, które znalazło się w serwisie internetowym Youtube.com, przykuło uwagę Davida. Przyznaje on, że brytyjscy fani często pytają go o filmik, na którym Władimir rzuca mu wyzwanie.

- Chcę walki z Władimirem - zapewnia 30-letni Brytyjczyk. - Jego brat jak dotąd nie nagrał żadnych filmików dotyczących walki ze mną. Ludzie nie pytają mnie, czemu nie będę walczył z Witalijem, ale kiedy stoczę pojedynek z jego bratem. Widzieli w telewizji, jak młodszy Kliczko rzuca mi wyzwanie. Od walki Witalija z Lennoxem Lewisem minęło już dużo czasu. Uważam, że z dwójki braci, to ten młodszy jest bardziej wysportowany, a przecież to on nalega na potyczkę. Jeśli wybiorę starszego, ludzie powiedzą, że unikam Władimira. "Jest młodszy i ma więcej pasów" - powiedzą. Zapytają też, dlaczego zajmuję się tym Kliczką, który ma już 40 lat. To Władimir jest tym, z którym muszę się zmierzyć - stwierdził mistrz WBA.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org

Więcej o: