Sport.pl

Kliczko: "Niedługo wszystkie pasy będą nasze?

Czempion wagi ciężkiej federacji WBC Witalij Kliczko jest przekonany, że już wkrótce wspólnie z bratem Władimirem zunifikuje wszystkie najważniejsze tytuły mistrzowskie w "królewskiej? dywizji. Obecnie w posiadaniu Ukraińców znajdują się trzy z czterech pasów federacji uznawanych za prestiżowe, tj. IBF, WBO i WBC. Posiadaczem czwartego - WBA - jest Brytyjczyk David Haye.
- Bądźmy szczerzy, moja kariera dobiega już powoli końca. Jednak wierzę w to, iż w nie tak odległej przyszłości, wraz z bratem, wejdziemy w posiadanie wszystkich mistrzowskich pasów. To nasze marzenie i gdy ono się spełni, będę mógł w spokoju zawiesić rękawice na kołku - zapowiada Witalij Kliczko.

Starszy z Ukraińców zdaje sobie sprawę z tego, iż do pełni szczęścia potrzebny mu jest jeszcze tytuł dzierżony przez "Hayemakera", który nie tak chętnie położy swoje trofeum na szali starcia unifikacyjnego.

- Haye, to bardzo inteligentny sportowiec, który jest świadomy tego, że walka z braćmi Kliczko nie wróży mu niczego dobrego. Byliśmy gotowi podpisać kontrakt, oferowaliśmy mu nawet parafowanie umowy na otwartej konferencji prasowej, ale to wszystko na nic. Brytyjczyk się boi - twierdzi Ukrainiec.

Więcej o boksie przeczytasz w serwisie {"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.sport.pl/boks/1,64992,9052950,Kliczko___Niedlugo_wszystkie_pasy_beda_nasze_.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Kliczko: \"Niedługo wszystkie pasy będą nasze?","datePublished":"2011-02-04T06:26:00Z","dateModified":"2011-02-04T06:26:06Z","articleSection":"boks","description":"Czempion wagi ciężkiej federacji WBC Witalij Kliczko jest przekonany, że już wkrótce wspólnie z bratem Władimirem zunifikuje wszystkie najważniejsze tytuły mistrzowskie w \"królewskiej? dywizji. Obecnie w posiadaniu Ukraińców znajdują się trzy z czterech pasów federacji uznawanych za prestiżowe, tj. IBF, WBO i WBC. Posiadaczem czwartego - WBA - jest Brytyjczyk David Haye.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.sport.pl","logo":{"url":"http://www.sport.pl/logos/25.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"RINGPOLSKA.PL","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Kliczko: \"Niedługo wszystkie pasy będą nasze?","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/7/9014/z9014997V,Odlanier-Solis-i-Witalij-Kliczko.jpg","name":"Odlanier Solis i Witalij Kliczko","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/9/9014/z9014989V,Odlanier-Solis-i-Witalij-Kliczko.jpg","name":"Odlanier Solis i Witalij Kliczko","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}
Więcej o: