Sport.pl

Boks. Adamek podpisał kontrakt - zmierzy się z Kliczką!!!

Były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej - Tomasz Adamek - podpisał kontrakt na walkę z ukraińskim królem kategorii ciężkiej - Władimirem Kliczką. Pojedynek, którego stawką będą należące do Kliczki mistrzowskie pasy federacji WBO i IBF, odbędzie się we wrześniu; dokładny termin nie jest jeszcze znany - zadecydują o nim stacje telewizyjne.
Dla polskiego "Górala" starcie z Kliczką będzie siódmym występem w "królewskiej" dywizji. Do tej pory Polak stoczył w niej pięć pojedynków, zwyciężając kolejno: Andrzeja Gołotę, Jasona Estradę, Chrisa Arreolę, Michaela Granta i Vinny'ego Maddalone. Szósty start w wadze ciężkiej Adamek zaliczy 16 kwietnia (brak jeszcze informacji o nazwisku rywala).

Władimir Kliczko uważany jest powszechnie za najlepszego pięściarza kategorii ciężkiej ostatnich lat. W swojej trwającej od listopada 1996 roku karierze zawodowej Ukrainiec przegrywał zaledwie trzykrotnie - po raz ostatni w kwietniu 2004 roku. Ogółem stoczył 58 profesjonalnych walk, z których wygrał 55, w tym 49 przez nokaut. Wcześniej, jako amator, sięgnął po złoty medal olimpijski w Atlancie.

Kliczko, podobnie jak Adamek, przed wrześniową konfrontacją, jeszcze raz wyjdzie na ring - 30 kwietnia w Mannheim zmierzy się z niepokonanym Dereckiem Chisorą.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl »


Więcej o: