Sport.pl

Boks. Tarver: Bracia Kliczko nie mają takich umiejętności jak ja

- Nawet bracia Kliczko nie mają takich umiejętności jak ja. Siła moich ciosów może być dla tych wszystkich zawodników wagi ciężkiej zaskoczeniem, ponieważ nie spodziewają się tego, co im zaproponuję. Będę tak szybki, że oni nie zauważą moich uderzeń - mówił na wtorkowej konferencji prasowej Antonio Tarver (27-6, 19 KO), który konfrontacją z Nagy Aguilerą (16-4, 11 KO) zadebiutuje w królewskiej kategorii.
- Nagy to młody, utalentowany zawodnik, który pobił byłego mistrza świata, lecz on nigdy nie spotkał się jeszcze z tak doświadczonym i utalentowanym bokserem jak ja. Nawet bracia Kliczko nie mają takich umiejętności jak ja. Siła moich ciosów może być dla tych wszystkich zawodników wagi ciężkiej zaskoczeniem, ponieważ nie spodziewają się tego, co im zaproponuję. Będę tak szybki, że oni nie zauważą moich uderzeń. Ludzie myślą, że zwariowałem przenosząc się do wagi ciężkiej, ale ja potrzebuję dwóch, może trzech walk, by udowodnić im wszystkim iż mówię całkiem serio. Wyobraźcie sobie Tarver vs Kliczko, albo Tarver vs Haye, to byłoby coś - mówił na wczorajszej konferencji prasowej Antonio Tarver (27-6, 19 KO), który konfrontacją z Nagy Aguilerą (16-4, 11 KO) zadebiutuje w królewskiej kategorii.

- W końcu nie muszę walczyć z wagą i biegam tylko dla utrzymania kondycji trzy mile dziennie. Wcześniej musiałem biegać dwa razy więcej, co źle wpływało na moje ciało. Teraz czuję się wypoczęty i zrelaksowany. Mogę walczyć w większym tempie i znacznie dłużej. To jest właśnie klucz - nie muszę się teraz zabijać zbijaniem kilogramów, a mogę za to pić tak dużo wody, ile naprawdę potrzebuję zdradził Tarver.

- Ci wszyscy duzi chłopcy myślą, że po prostu wyjdą i mnie przewrócą, jednak dobrze się poruszam w ringu, jestem szybki i oni będą najpierw musieli mnie w tym ringu znaleźć. W tej chwili ważę 217. funtów i z takim ciężarem pewnie wyjdę do ringu. Nie chcę być ważącym 230. funtów, powolnym bokserem dywizji ciężkiej - zakończył trzykrotny mistrz świata kategorii półciężkiej.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org »


Więcej o: