Sport.pl

Boks. Haye pobił olbrzyma Wałujewa ze złamaną ręką

David Haye powiedział po wygranej walce z Nikołajem Wałujewem, że od drugiej rundy boksował ze złamaniem prawej ręki. - To było jak uderzenie w mur - przyznał Haye, nowy mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA. Jego trener zdradził, że już w pierwszej rundzie uszkodził sobie też lewy łokieć.
Haye wygrał po nie jednogłośnym werdykcie sędziów na punkty (114:114, 112:116, 112:116) i jest pierwszym brytyjskim mistrzem świata w wadze ciężkiej od przejścia na emeryturę Lennoxa Lewisa. Haye był aktywniejszy w ringu, częściej zadawał skuteczne ciosy, starał się zmęczyć olbrzymiego Wałujewa zmuszając do biegania po ringu, ale decydującego ciosu nie udało mu się zadać. - Chciałem go znokautować, ale czasem jest tak, że ktoś ci się nie daje. Walka nie poszła gładko, ale zrobiłem wystarczająco dużo, by wygrać - powiedział Haye. - Każdy kto zna się na boksie, wie że wygrałem dość łatwo - dodał.

- W drugiej rundzie złamałem rękę i już nie mogłem zadawać piekielnie silnych ciosów - tłumaczył tuż po walce Haye. Urazowi uległa jego prawa ręka. - Zadawałem wiele ciosów lewą, prawa strasznie mnie boli, jest opuchnięta, dlatego jej tak rzadko używałem - dodał. Jak zdradził po walce trener Brytyjczyka, Haye już w pierwszej rundzie stłukł sobie lewy łokieć i musiał całkowicie zmienić swój plan na walkę i dostosować go do swoich sił.

Wałujew był po walce wyczerpany. - Nie byłem gotowy na tyle biegania. To było jak maraton - powiedział Rosjanin, którego bilans walk wynosi teraz 50-2.

Pierwszym rywalem Davida Haye'a, który spróbuje odebrać mu pas WBA będzie John Ruiz. - To dobry, choć niedoceniany pięściarz. Jest podobnej postury do mnie, mogę mieć z nim trochę problemów - powiedział na gorąco Haye.

haye pokonał Wałujewa, choć przez całą walkę uciekał »


Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • "> Jest rekord, którego nawet Lewandowski nie pobije. "Daleko mu do jego geniuszu"
     
  • Hannawald: Stoch wygra Puchar Świata, a Polak będzie czarnym koniem nowego sezonu
  • Jarosław Niezgoda może odejść z Legii Warszawa. Jest zapytanie!
  • Konferencja Sportowiec Amator. Profesjonalnie i nowocześnie o sporcie amatorskim
  • Koledzy mówili Cristiano Ronaldo, że Messi jest od niego lepszy. Miał gotową ripostę