Sport.pl

Mateusz Masternak zawalczy o młodzieżowy pas WBC

- Nie chcę obijać ?kelnerów?. Lubię zacięte starcia, takie w których płynie krew. Stal hartuje się ogniu - mówił w ostatnim wywiadzie dla bokser.org Mateusz Masternak (10 zwycięstw - 0 porażek, 6 nokautów).
21-letni pięściarz już za dwa tygodnie 3 października na gali organizowanej w Lublinie przez O'Chikara Gmitruk Team stoczy najważniejszy pojedynek w swojej dotychczasowej zawodowej karierze. Stawką walki Polaka z Ukraińcem Alexem Mogylewskim (8-1, 7 KO) będzie tymczasowy pas młodzieżowego mistrza świata wagi junior ciężkiej prestiżowej federacji WBC.

Masternak bokserskiego rzemiosła w wydaniu profesjonalnym uczy się pod okiem Andrzeja Gmitruka- kojarzonego przez większość kibiców jako szkoleniowca Tomasza Adamka- byłego czempiona wagi półciężkiej, a aktualnie pretendenta do tytułu kategorii junior ciężkiej. Gmitruk, który bardzo dobrze zna Masternaka, wysoko ocenia tkwiący w nim sportowy potencjał, prognozując, że przyszłości "Master" może osiągnąć sukcesy zbliżone do tych, jakie stały się udziałem Adamka. Pierwszy duży krok na drodze ku sławie i dużym pieniądzom Maternak postawić może już za dwa tygodnie

Lubelska gala, podczas której wystąpią również inni pięściarze O'Chikara Gmitruk Team, m.in. Piotr "Wilk" Wilczewski, Roman "Lwie Serce" Szkarupa i Tariel Zandukeli odbędzie się w hali "Globus" przy ul. Kazimierza Wielkiego 8.

Więcej o boksie na bokser.org