Sport.pl

Pamiętacie Nikołaja Wałujewa? Rosyjski olbrzym ma nową pracę. Tego nikt się nie spodziewał!

Nikołaj Wałujew, były dwukrotny zawodowy mistrz świata organizacji WBA w kategorii ciężkiej,który w 2012 roku oficjalnie zakończył karierę na rzecz polityki (był deputowanym z ramienia partii Jedna Rosja) znalazł nową pracę. 42-letni były już bokser wylądował w... popularnym programie dla dzieci!

42-letni Wałujew był jednym z najwyższych i najcięższych zawodników świata - mierzy 213 cm wzrostu i waży ok. 150 kg. Na amatorskim ringu stoczył 15 walk, a na zawodowstwo przeszedł w wieku 20 lat.

 

Jeden z najgroźniejszych ludzi na ziemi znalazł zaskakująca pracę! Nikołaj Wałujew, który w swojej karierze wygrał m.in. z legendarnym Evanderem Holyfield'em, został prowadzącym popularnego w Rosji programu dla dzieci "Spokoynoy nochi, malyshi", czyli w wolnym tłumaczeniu "Dobranoc maluchy".

 

Dziesięciominutowy program byłego boksera emitowany jest w w rosyjskiej telewizji w porze dobranocki. Jak skomentował nową pracę sportowiec? - Nawet sobie nie wyobrażałem, że kiedykolwiek poprowadzę mój ulubiony program z dzieciństwa - powiedziała "Bestia ze Wschodu". - Zatem "Dobranoc, maluchy"!

 

Przypomnijmy, że Wałujew po raz pierwszy po tytuł mistrzowski sięgnął w grudniu 2005 roku, pokonując po kontrowersyjnej decyzji na punkty Amerykanina portorykańskiego pochodzenia Johna Ruiza. Półtora roku później stracił pas na rzecz Uzbeka Rusłana Czagajewa. Gdy ten nie przystąpił do rewanżu, został ogłoszony "mistrzem w zawieszeniu", a tytuł powędrował ponownie do Ruiza.

 

Wałujew po raz kolejny okazał się lepszy od Amerykanina i w 2008 roku odzyskał pas federacji WBA, który musiał rok później przekazać Davidowi Haye'owi. W swojej karierze zawodowej walczył 53 razy i tylko trzykrotnie przegrał.

Co łączy Sergio Ramosa, Arturo Vidala i Neymara? Piękne siostry! [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Komentarze (11)
Pamiętacie Nikołaja Wałujewa? Rosyjski olbrzym ma nową pracę. Tego nikt się nie spodziewał!
Zaloguj się
 • zawsze.aliks

  Oceniono 13 razy 13

  "Spokojnoj noczi, małyszi"
  Naprawdę nie musimy stosować angielskiej transliteracji,
  Ghazetho wybortcha

 • sliski_wacek

  Oceniono 11 razy 5

  Holyfieldem. bez debiloapostrofu

 • zebrzec

  Oceniono 3 razy 3

  "Jeden z najgroźniejszych ludzi na ziemi znalazł zaskakująca pracę! " a kto Tobie pisarczyku dał pracę? K..na ogół rzeczywiscie bokserzy umowmy się hymanistami nie sa, ale akurat Wałujew wyał tomik poezji, a sa (moze jeden) magistrem filozofii

 • arni73

  Oceniono 1 raz 1

  Już od tygodnia co się wejdzie na jakiś artykuł pojawia się ta ruda d.pa. Czy Wy w tej wybiorczej macie jakąś kasę za pokazywanie sióstr Ramosa Vidala czy innego Neymara? Kogo to k..... obchodzi???

 • aa_propos

  Oceniono 3 razy 1

  Wałujew wbrew wyglądowi jest bardzo inteligentnym człowiekiem. Pisze np. wiersze. Walkę z Haye tak na marginesie wyraźnie wygrał, nie zdołał go tylko trafić wystarczająco dobrze na nokaut.

 • aa_propos

  0

  Ciekawe że choć owłosiony jak zwierz goli się pod pachami co nie jest oczywiste u bokserów :-D

 • mazala1

  Oceniono 5 razy -1

  Podobno i w TOKFM ma mieć jakiś publicystyczny program. Żakowski zdaje się już z nim rozmawiał. Na początek będzie towarzyszył radiowym gościom tego ostatniego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX