Sport.pl

Boks. Fury zdjął koszulkę i wypalił do Kliczki: Zobacz, pokonał cię grubas! Kliczko: P... się!

Tyson Fury (25-0, 18 KO) i Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) wkrótce stoczą rewanżową walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBA i WBO. Na razie obaj pięściarze stoczyli walkę na słowa. Na konferencji prasowej Fury zademonstrował swój duży brzuch żartując z Kliczki, że nawet taki grubas jest od niego lepszy. Pięściarz z Ukrainy nie był mu jednak dłużny i w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi Brytyjczyka na temat kobiet i homoseksualistów.
- Stoi przed wami absolutny mistrz świata wagi ciężkiej. Czy tak wygląda ciało pięściarza? Czy sobie tym zawracam głowę? Ani trochę! Spójrz Władimir. Pokonał cię tłuścioch. Wstydź się! - wypalił Fury na konferencji podrażniając nerwy Władimira Kliczki. Brytyjczyk śmiał się z żelaznego profesjonalizmu Ukraińca. - Dlaczego wcześniej wygrywałeś, a ze mną nie dałeś rady? Bo walczyłeś z bokserami bez charakteru. Nie jesteś wojownikiem! - mówił z nieodłącznym luzem.

Kliczko nie wytrzymał. I, co bardzo rzadkie, dał się wyprowadzić z równowagi. W ostrych słowach nawiązał do słów Brytyjczyka na temat homoseksualistów i kobiet. - Ludzie oczekują, że mistrz świata wagi ciężkiej będzie trzymał jakiś poziom i godnie reprezentował ten piękny sport. A to, co gada Fury, mi się nie podoba. Te jego komentarze, ze np. homoseksualistów powinno się zamykać w więzieniach, ze kobiety powinny siedzieć w kuchni... Czy miał też na myśli Eltona Johna i swoją królową? Wszystkim tym, którzy mają takie same poglądy i Tobie Fury mówię: pi....się! - stwierdził Kliczko.

Rewanżową walkę Kliczki z Furym zaplanowano na 9 lipca w Manchesterze. Pierwszą, w Dusseldorfie, Fury wygrał jednogłośnie na punkty i była to pierwsza porażka Kliczki od 11 lat.

Tyson Fury mistrzem swiata! [ZDJĘCIA]
">Więcej o:
Komentarze (33)
Boks. Fury zdjął koszulkę i wypalił do Kliczki: Zobacz, pokonał cię grubas! Kliczko: P... się!
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 16 razy 16

  "już oceniałeś" Kiedy?

 • cr7hg

  Oceniono 14 razy 10

  Kliczko nie wytrzymał? Jego wypowiedź o homo i ze słowem pier.. się zaczynało konferencje i było pierwszą wypowiedzią Kliczki. To co mówił fury było pod sam koniec konferencji. Śmiecie z gazetki jak zwykle mydlą ludziom oczy i mówią nieprawdę

 • hajzenberg

  Oceniono 16 razy 8

  Wiele rzeczy można powiedzieć o Fury'm ale na pewno nie to, że jest inteligentny.

 • Andrzej Duxa

  Oceniono 6 razy 4

  na szcescie boks to nie tylko tezyzna fizyczna ale takze jaja, psychika i pomysl na walke

 • q1188

  Oceniono 9 razy 3

  Boks zawodowy to taka dyscyplina, gdzie wygrywa ten, który skutecznie ucieka
  przez całą walkę. Przykład Wałujew-Haye.

 • kantrzyn

  Oceniono 19 razy 3

  W końcu jakiś bokser wagi ciężki z dowcipem i dystansem do siebie. Podoba mi się ten Fury. Pyskaty ale inteligenty, więc może sobie pozwolić na pyskowanie. Do tej pory były albo bójki, plucie, pokazywanie ściętych głów itp. podobne prymitywne zagrywki.

 • boliver

  Oceniono 7 razy -1

  Zalosny kliczko---znowu bedzie obity na dobre

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX