Sport.pl

Boks. Yasmany Consuegra kolejnym rywalem Szpilki

Kubańczyk Yasmany Consuegra będzie najbliższym przeciwnikiem Artura Szpilki. Polski bokser poinformował na Twitterze, że walka odbędzie się 14 sierpnia podczas gali w Prudential Center w Newark.
31-letni Consuegra (17-1, 14 KO) na zawodowych ringach zadebiutował w lutym 2010 roku. Jeszcze do niedawna był niepokonany, ale w czerwcu przegrał przed czasem w trzeciej rundzie z Dominiciem Breazealem (15-0, 14 KO).Jego walkę ze Szpilką (19-1, 14 KO) zakontraktowano na dziesięć rund. Będzie to trzecia walka Polaka po podpisaniu kontraktu menedżerskiego z Alem Haymonem oraz rozpoczęciu współpracy z nowym trenerem - Ronnie Shieldsem. Mieszkający obecnie w Houston Szpilka w kwietniu pokonał w drugiej rundzie Ty Cobba, a w czerwcu Manuela Quezadę.

Na tej samej gali Krzysztof Głowacki (24-0, 15 KO) zmierzy się z Marco Huckiem (38-2-1, 26 KO) w walce o mistrzostwo świata federacji WBO wagi junior ciężkiej.

Najważniejsze polskie walki bokserskie [TOP 11]


Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org »
Więcej o:
Komentarze (12)
Boks. Yasmany Consuegra kolejnym rywalem Szpilki
Zaloguj się
 • nagabywacz-kur

  Oceniono 34 razy 28

  znowu jakiś bezpieczny z trzeciego rzędu

 • ka-miller85

  Oceniono 35 razy 13

  Jedynym wytłumaczeniem tego, że ten tłuk jest tak często na "pierwszej stronie" sport.pl może być jakaś działka od menedżera albo stosunkowo wysoka klikalność. Sportowo ten gość jest na poziomie może piątej, no może trzeciej dziesiątki bokserów w swojej wadze w Polsce (licząc amatorów).

 • Szymon Ł

  Oceniono 55 razy 13

  Kelner okłada jeszcze większych kelnerów... żeby jeszcze się zachować potrafił czy wypowiedzieć...

 • uniwersalny_kibic

  Oceniono 34 razy 8

  Mam nadzieję, że kryminalista dostanie w dziób i zakończy swoją śmieszną przygodę z boksem, a media zaczną pisać o prawdziwych sportowcach.

 • makvelithedon7

  Oceniono 9 razy 5

  Nie mówię, że będzie z niego gwiazda, ale każdy poważny bokser zaczynał od sporej ilości walk z takimi, jak to niektórzy tu określają, kelnerami. Nie ma innej drogi. Mógłby walczyć z kimś konkretnym, ale nie miałby szans. Zgarnąłby hajs i słuch by po nim zaginął. Ewentualnie praca w telezakupach mango, jak pewien pan Albert...

 • anal_threat

  Oceniono 3 razy 3

  31- letni Kubańczyk, który wygląda i rusza się jakby miał conajmniej 41 lat, a o walce dowiaduje się 3 tygodnie przed galą tak żeby nie miał za dużo czasu na przygotowanie się. Ten koleś to jest bum i tyle.

 • cezar85

  Oceniono 4 razy 2

  teraz mocny, czy piętnaście lat temu mocny?

 • cezar85

  0

  to ten bambo obok kuleja?

 • lechmiszcz

  Oceniono 9 razy -3

  I tak przegra...Zawsze przegrywa!!!
  Szpilka jest słaby a Lech miszcz polski nasza duma Wielkopolski!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX