Sport.pl

Adamek - Saleta. Michalczewski: To zła reklama polskiego boksu

- Takie pożegnanie Adamka to jakiś śmiech na sali! Gołota - Saleta, Adamek - Saleta czy Gołota - Adamek... Ta ostatnia już wtedy była śmieszna. Tomek był jeszcze w jako takim gazie, ale Andrzej pozwalał się obijać jak worek ziemniaków - mówi w rozmowie ze Sport.pl Dariusz ?Tiger? Michalczewski, wielokrotny mistrz świata wagi półciężkiej. Walka Adamek - Saleta odbędzie się prawdopodobnie 26 września w łódzkiej Atlas Arenie.
Tomasz Pazdyk: Słyszał pan, że Tomasz Adamek szykuje się na swoją pożegnalną walkę, w której zmierzy z Przemysławem Saletą?

Dariusz Michalczewski: Ech... Jedyną osobą, która może coś na tym ugrać, jest Przemek, który sam jest coraz starszy, a robi pożegnania tym młodym.

Bez wątpienia wygra także stacja, która pokaże walkę.

- Na sto procent! Może pięściarze nie zarobią oszałamiających pieniędzy, ale widzowie tego nie przegapią. Przemek się dobrze sprzedaje, więc zyska jeszcze większą popularność. Zresztą, uważam, że Saleta jest jednym z najlepszych bokserów wagi ciężkiej w Polsce, tytuł mistrza Europy tej kategorii mówi sam za siebie. Jeszcze Albert Sosnowski był mistrzem, ale Przemek jest najbardziej utytułowany.

Czy Adamek nie rozmienia się na drobne? Najpierw sukcesy w boksie, potem nieudana przygoda z polityką, porównywanie mniejszości seksualnych do pedofilów...

- Ja tego w ogóle nie rozumiem. Nie mam pojęcia, o co Adamkowi chodziło - czy ktoś mu to doradzał, czy on sam robi takie rzeczy? Przecież to nie jest głupi chłopak, tylko może doradców dobrał takich sobie? Szkoda gadać.

Saleta wspomniał w PolskieRadio.pl, że ten pojedynek może być rozstrzygnięciem miniturnieju wagi ciężkiej starszego pokolenia.

- I dobrze powiedział. W tej chwili ta walka to zdecydowanie numer jeden, jeśli chodzi o polski boks starszego pokolenia. Przemek ma szansę potwierdzić, że jest w tej kategorii po prostu najlepszy.

We wcześniejszych wypowiedziach Adamek mówił, że nie chce bić kaleki [Saleta oddał córce nerkę - red.], a jednak po pewnym czasie przestało mu to przeszkadzać.

- No cóż, Tomek ostatnimi czasy przyzwyczaił nas, że mówi różne rzeczy i niekoniecznie mają one sens. To przykre, bo ja Tomka poznałem prywatnie i wiem, że to bystry chłopak. Ale jego wypowiedzi wołają o pomstę do nieba. Moim zdaniem on się pogubił i tyle. Ciężko to zdiagnozować.

Czy ciekawszym przeciwnikiem dla Adamka nie byłby Albert Sosnowski?

- (Śmiech) A co to za różnica? Raczej pytanie, czy ta walka byłaby mniej czy bardziej nieciekawa. To bez znaczenia, bo uważam, że to pożegnanie Adamka to jakiś śmiech na sali! Gołota - Saleta, Adamek - Saleta czy Gołota - Adamek to śmieszne rzeczy. Ta ostatnia to już wtedy była śmieszna. Tomek był jeszcze w jako takim gazie, ale Andrzej to się pozwalał obijać jak worek ziemniaków. A później jeszcze powtórka z Saletą... Dla popularyzacji czy reklamy boksu to nie są dobre walki.

Jak bardzo zmienił się boks przez ostatnią dekadę?

- Na pewno poziom jest niższy, czego najlepszym przykładem jest waga ciężka. Chyba nie potrafiłbym wymienić pięciu najlepszych zawodników walczących w tej kategorii. Może nie jestem jakoś na bieżąco, ale to i tak trudne zadanie. Jest Władimir Kliczko... i pustka. Boks jest w tej chwili w kiepskim stanie. Dlatego takie walki jak Mayweather z Pacquaio to supersprawa! Co nie zmienia faktu, że brakuje młodych. Choćby w Polsce, choć nie jesteśmy wyjątkiem. Mamy słabe warunki do wychowywania przyszłych mistrzów.

Dlaczego w Polsce zniknął boks amatorski?

- To pseudopromotorzy zepsuli nasz rynek. Mówię pseudo, bo nie mamy promotorów z prawdziwego zdarzenia. Młodzi pięściarze mamieni są kolosalną forsą i wielkim show, zanim coś poważnego w życiu osiągną. W Niemczech amatorami opiekowano się dopóty, dopóki odnieśli sukcesy - dopiero potem zostawali profesjonalistami. Dziś wystarczy, że gość zostanie mistrzem juniorów albo nawet tego nie ma na koncie, a promotorzy już lokują go w wielkim boksie. Stąd posucha w amatorskim pięściarstwie.

Czy nasi najlepsi młodzi pięściarze nie mają zbyt dobrze na starcie i w efekcie nie rozwijają się jak sławni polscy mistrzowie amatorscy?

- Zgadza się. Różne czynniki na to wpływają, swoje robi też telewizja. Pokazuje młodych pięściarzy, a ci od razu myślą, że osiągnęli wielki sukces, są wielkimi asiorami...Więcej o:
Komentarze (27)
Adamek - Saleta. Michalczewski: To zła reklama polskiego boksu
Zaloguj się
 • jerzysm42

  Oceniono 48 razy 42

  Mam szacunek do ś.p. Jerzego Kuleja.
  Potrafił odejść w pełni chwały.
  Przyszłe walki Adamka, Salety, Gołoty można porównać tylko z podrygami Leszka Millera, który nie wie jak skończyć.

 • korowiow8

  Oceniono 58 razy 26

  a ja mam szacunek dla pana Michalczewskiego- jeden z najinteligentniejszych bokserów- nie tylko w ringu... a może- przede wszystkiem- poza nim....

 • adam.a.kowalski

  Oceniono 23 razy 11

  Pan Michalczewski jest bardziej inteligentny nie tylko od wiekszosc sportowcow ale tez wsrod politykow i celebrytow na pewno wybija sie bardzo pozytywnie

 • Szymon Ł

  Oceniono 9 razy 5

  Czyli kolejna 'walka stulecia...' Ja pierdzielę, nie nadążam normalnie....

 • minsect

  Oceniono 4 razy 2

  Adamek powinien pożegnać się walką z Gołotą. Najpierw odesłał Gołotę na emeryturę, a teraz może się z nim spotkać jak sportowy emeryt z emerytem.

 • lomas50

  Oceniono 6 razy 2

  Minęła czasy Ludwika Pięknego .Dzisiaj atmosfera wokół przeciętnego boksera jest taka ze szybko woda sodowa mu uderzy pod deklem i chłopcy juz mowia tylko o tym kim beda w przyszłości Najcześciej dochodzą oni do takiego wniosek ze bada mistrzami świata czy chcą czy tez nie .Najlepszym przykładem takiego wodogłowia jest nasza Szpileczka .Pompa i łatwe pieniadze to tylko ich interesuje .Ostatnio widziałem przez przypadek jak traktuje Szpilkę jego nowy trener amerykański Mistrzem go nazywa Prawdopodobnie Szpilka w każdej z nim rozmowie podkreśla ze mistrzem to on bedzie i bardzo szybko .wiec ten reaguje ironicznie gdy ma z nim styczność

 • p.luczak1

  Oceniono 1 raz 1

  Mam coraz większy szacunek do Michalczewskego. Swego czasu drażniło mnie jego lekkie zmanierowanie, ale teraz znacznie mniej tego jest, a w wypowiedziach coraz więcej sensu . A skutecznych posunieć biznesowych oczywiście gratuluję.

 • lomas50

  Oceniono 2 razy 0

  Pan Saleta rznie bohatera .Gdy trzeba było walczyc z poważnymi przeciwnikami nie dawał z siebie wszystkiego Teraz walczy z gośćmi ktorzy sa inwalidami bo walczyli z najlepszymi i stracili zdrowie .Jest on takim myśliwym ktory czaił sie w zaroślach i dobija zwierzynę juz ranna przez innych myśliwych

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  0

  Ksiądz alert444 czuwa i obrzuca inwektywami. Jak to jest, że zawsze złodziej najglosniej krzyczy "Łapać złodzieja"? Powiedz to Michalczewskiemu w oczy, żałosny qtasino.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX