Sport.pl

Boks. Kliczko: Jeszcze Niemcy stwierdzą, że do nich należy część Polski

- Jak tak dalej pójdzie, Niemcy stwierdzą, że do nich należy część Polski - powiedział Ukrainiec Władimir Kliczko w Nowym Jorku, gdzie przygotowuje się do zaplanowanej na 25 kwietnia walki z Bryantem Jenningsem.
Kliczko (63-3, 53 KO) jest mocno zaniepokojony konfliktem na Ukrainie. W środę poruszył ten temat podczas spotkania z dziennikarzami w Nowym Jorku, wyrażając obawę, że w ślad za Rosjanami pójdą inne kraje.

Konflikt zbrojny w ojczyźnie mistrza wagi ciężkiej trwają już od niemal roku, pochłaniając coraz więcej ofiar. Na ich temat wielokrotnie wypowiadał się starszy brat Ukraińca, Witalij, który od dłuższego czasu zaangażowany jest w politykę.

- Świat musi zwracać uwagę na to, co się dzieje. To nie jest problem lokalny, tylko światowy - wtóruje Władimir. - Pojawiają się sankcje, cierpi gospodarka. To okropne. I nikt nie wie, do czego to doprowadzi, co będzie następne. Może się okazać, że to będzie przykład dla innych mocarstw. Może Chiny stwierdzą niedługo, że do nich należy Syberia. Albo Niemcy, że część Polski jest ich, czy znowu Rosja, że jej własnością jest część Kazachstanu. Złamano międzynarodowe zasady, to nieakceptowalne. Takie postępowanie może rodzić nowe problemy - tłumaczył.

Kliczko pozostanie w najbliższych tygodniach w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie się przygotowywać do walki z Jenningsem (19-0, 10 KO).

"Będę mu siedzieć na tyłku" czyli jak Shannon Briggs gnębi Władimira Kliczkę [WIDEO]


Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org »


Więcej o:
Komentarze (113)
Boks. Kliczko: Jeszcze Niemcy stwierdzą, że do nich należy część Polski
Zaloguj się
 • panibiedroniowa

  Oceniono 115 razy 61

  Ja się bardziej obawiam militarnej słabości Niemiec niż vice versa!

 • baca124

  Oceniono 102 razy 14

  Niemcy już mają wykupione 1/3 Polski i doją nas na potęgę. Panie Kliczko to nic nowego.

 • Piotr Rusek

  Oceniono 35 razy 13

  sprawa Ukrainy jest już nudna a radość jaką przejawiają komentujący na forach jest zdumiewająca wczoraj cieszyli się z podwyżek leków w Rosji a nie zauważają że w Polsce lekarstw na zniżkę już od dawna nie ma i to nikogo nie obchodzi ważne że tam podwyżka ale trudno się dziwić nie ma w tym kraju mediów w rękach Polaków

 • mediarosji

  Oceniono 20 razy 12

  Kompania Psycha i bitwa o Awdiejewkę
  media-w-rosji.blogspot.com/2015/02/kompania-psycha-i-bitwa-o-awdiejewke.html
  Kompania Psycha ma za sobą długi szlak bojowy. Walczyli w Pieskach i w Marince. Teraz rzucono ich pod Awdiejewkę. Ważą się losy przyczółka pod Debalcewo. Artyleria grzmi tu od miesiąca. Nie ocalała w oknie żadna szyba, wszędzie obecne są ślady po pociskach i wybuchach. Psych codziennie telefonuje do syna. Obiecuje mu, że wróci cały i zdrowy. Jego żołnierze nie rozumieją jednego, jak ich przyjaciele i rodzina w Rosji mogli uwierzyć w to, że są faszystami. Kompanię Psycha odwiedził na froncie dziennikarz moskiewskiej „Nowej Gaziety” Siergiej Sokołow. Rosyjskie media niezależne starają się jak najdokładniej opisywać wojnę na Ukrainie.

  Autor: Siergiej Sokołow

  Blog „Media-W-Rosji”: media-w-rosji.blogspot.com/
  Strona na Facebooku: www.facebook.com/mediawrosji
  Twitter: twitter.com/mediawrosji

 • Piotr Kowalik

  Oceniono 39 razy 11

  Tonący brzytwy się chwyta...bracia Ukraińcy również nas chętnie by pociągnęli z sobą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX