Sport.pl

Prasa po walce Adamek - Szpilka: wybił Adamkowi boks z głowy

Zobaczymy, czy Adamek będzie konsekwentny i tak jak powiedział zakończy karierę, czy też zmieni zdanie i spróbuje jeszcze raz. Pięć lat temu po przegranej z Adamkiem w szatni siedział Smutny Andrzej Gołota. Nie warto iść tą drogą - czytamy w mediach po walce Tomasza Adamka ze Szpilką.
"Gazeta Wyborcza": Szpilka po tuningu

Pewnie była to ostatnia walka Tomasza Adamka - zadziwiająco wyrachowany Artur Szpilka zakończył karierę mistrza świata w dwóch kategoriach, jednego z najlepszych polskich pięściarzy -pisze Radosław Leniarski.

"Rzeczpospolita": Nie warto iść tą drogą

Zobaczymy, czy Adamek będzie konsekwentny i tak jak powiedział, zakończy karierę, czy też zmieni zdanie i spróbuje jeszcze raz. Pięć lat temu po przegranej z Adamkiem w szatni siedział Smutny Andrzej Gołota. Nie warto iść tą drogą - czytamy w"Rzeczpospolitej" .

"Przegląd Sportowy": Król Artur!

Adamek wygrał kilka rund, zdarzało mu się trafiać, ale sam też przyjmował ciosy i walczył zrywami. Jedno jest pewnie - nie przypominał faceta ze swoich najlepszych walk. Szpilka kontrolował sytuację przez większą część pojedynku - pisze "PS" .

"Polska - The Times": Szpilka wysłał Adamka na emeryturę

Reklamowano ją (walkę - przyp. red.) hasłem "Chwila prawdy" i prawda okazała się bolesna dla Adamka. Wcześniej łudził się, że po ewentualnym zwycięstwie jeszcze raz ruszy na podbój amerykańskiego ringu, ale wschodząca gwiazda z Wieliczki wybiła mu to z głowy.

- pisze po walce "Polska".

Super Express: Szpilka wybił Adamkowi boks z głowy

Chwila prawdy nadeszła i okazała się bardzo bolesna dla Tomasza Adamka. Po walce obity bokser z Gilowic zapowiedział zakończenie kariery - pisze "SE".Zdjęcie ADIDAS Pro Bout Boxing Boot Zdjęcie Rękawice+worek boks adidas jr ADIBACJR
ADIDAS Pro Bout Boxing Boot Rękawice+worek boks adidas ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (19)
Prasa po walce Adamek - Szpilka: wybił Adamkowi boks z głowy
Zaloguj się
 • Piotr Forresty

  Oceniono 57 razy 41

  głupia prasa, głupie tytuły. Adamek jest jednym z najbardziej utalentowanych boskerów swojego pokolenia. Znacznie bardziej niż Szpilka który niczego wiecej niż damek w tym sporcie nie osiagnie. Adamek to facet prawie 40-letni. Wystarczy na niego popatrzeć że najlepsze lata ma za oba a idiotyczne zerwanie z Gmitrukiem pogłębiło tylko kryzys. Facet stracił kompletnie szybkośc i stal się łatwy do trafienia. Co z tego że ma więcej mięsa jak dalej nie ma ciosu i stał się tarczą do obijania. Czas odejść po prostu a przejscie do HW okazało się sportowym błędem niestety. Nie te warunki po prostu mimo że i tak cenie go znacznie wyżej niż Szpilkę który dostanie cieżkie baty jak tylko trafi na kogoś z górnej półki w swym prime. Inna sprawa że HW jest dziś tak biedna ze byle łach dziś ma szanse na walkę o mistrza. Stary Kliczko pobiłby dzis jeszcze każdego ze Szpilką na czele.

 • skrabel1

  Oceniono 65 razy 25

  Adamek nigdy nie był wielkim bokserem, jego pozycja w wadze ciężkiej to tylko efekt kryzysu tej wagi i w zasadzie braku zawodników na poziomie braci Kliczko, sama jego walka z Kliczką była klasycznym pojedynkiem mistrza z kelnerem. W czasach kiedy Gołota boksował z najlepszymi (może prócz Holyfielda), w czasach zenitu wagi cięzkiej taki Adamek nawet by nie zaistniał.

 • piotrullo

  Oceniono 38 razy 22

  Nie ma jak podnieta ordynarną ustawką

 • szmaciarewicz

  Oceniono 16 razy 14

  A teraz Szpilką sfastryguje stare gacie ten gamoń Wach.

 • unimix

  Oceniono 30 razy 8

  walka klasycznie ustawiona, tylko ciemnogród podnieca się jakimś dresem z Wieliczki

 • cycki3

  Oceniono 6 razy 6

  Polsrat może zarobić tylko na Szpilce, a nie na Adamku i sprawa jasna.

 • facio60

  Oceniono 22 razy 4

  Zrozumcie, proszę jedno. Adamek nie ma warunków do wagi ciężkiej; nie te warunki fizyczne - przy czym nie chodzi o wzrost. Brakuje mu uderzenia, co zmuszało go w wadze ciężkiej do ciężkich wielorundowych pojedynków. Dopóki miał refleks i szybkość, te braki dało się zatuszować. Szybkość traci się z wiekiem, a refleks to pochodna pracy mózgu. Bokser, który w swojej karierze przyjął tyle ciężkich uderzeń na głowę, ma ograniczone możliwości szybkiej reakcji na poczynania przeciwnika. Nawet Gołota obdarzony potężnym uderzeniem, w końcówce kariery nie mógł wykorzystać tego argumentu.
  Tak więc to nie Szpilka zakończył karierę Górala, tylko on sam stoczył o dwie walki za dużo (z Głazkowem i Szpilką). Mogę natomiast już teraz stwierdzić, że nie mamy dobrych bokserów. Włodarczyk też już schodzi z tronu, za chwilę będzie kończył jak Gołota czy Adamek. Reszta nie jest godna wspomnienia i to mimo poważnego kryzysu jaki przechodzi boks zawodowy.
  Myślę, że przyczyną jest m.in. wzrost popularności innych sportów walki. Z mistrzami walki w klatce czy choćby z K1, zdecydowana większość bokserskich mistrzów nie miałaby czego szukać. I ludzie to wiedzą. Dziś, jak chcesz być dobry w walce, to sam boks to za mało.
  Porównajmy choćby siłę uderzenia nogą a ręką.

 • spokojny102

  0

  ale Ziobro zrobil wielkiego polityka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX