Sport.pl

Andrzej Gołota wraca na ring. Po raz ostatni

Andrzej Gołota w październiku wróci na ring. Będzie to pożegnalna walka polskiego pięściarza. Na razie prowadzone są rozmowy z potencjalnym rywalem, m.in. z Evanderem Holyfieldem - informuje ?Przegląd Sportowy?.
Jeśli nie uda się zakontraktować Holyfielda, z którym Gołota nigdy nie walczył, w grę wchodzą inni pięściarze z USA. Pożegnalna walka 46-letniego Polaka odbędzie się 26 października w Częstochowie. Transmisję z gali przeprowadzi TVP.

- To będzie sześciorundowy pojedynek, bez werdyktu sędziowskiego. Nie zabraknie za to konfetti, tortu i szampana - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Marcin Najman, organizator walki.

Gołota ostatni pojedynek stoczył w lutym ubiegłego roku, kiedy w trójmiejskiej Ergo Arenie przegrał w szóstej rundzie z Przemysławem Saletą.

Łącznie walczył 52 razy, z czego 41 pojedynków wygrał (33 przez nokauty), przegrał dziewięć walk, w tym cztery o mistrzostwo świata.

Zdjęcie Dragon Rękawice Bokserskie Gym Pro 200708 skórzane Zdjęcie HAMMER PUNCH BAG BLACK KICK Zdjęcie Komplet bokserski Masters KSBOX-1Q
Dragon Rękawice Bokserskie ... HAMMER PUNCH BAG BLACK KICK Komplet bokserski Masters K...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (54)
Andrzej Gołota wraca na ring. Po raz ostatni
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 230 razy 166

  Do trolli i gimbazy: tyle emocji i adrenaliny, które dostarczył nam Gołota w latach 90 i pierwszej połowie 2000 roku nie dostarczył żaden inny polski pięściarz. Adamek nigdy nie dorównał w najlepszych latach swojego boksu Gołocie. Gołota jakkolwiek prosty człowiek to były znakomity pięściarz, który był w czołówce światowej boksu zawodowego, do której żaden polski pięściarz się nie zbliżył i nic nie zapowiada się, że zbliży się. Więcej szacunku szczyle.

 • barrels

  Oceniono 158 razy 108

  Gołota wraca na ring, transmituje TVP, a organizuje Najman. Dziękuję, nie skorzystam.

 • oxoplast

  Oceniono 60 razy 36

  hahahaha Najman organizatorem...pewnie będą nim grali przez 6 rund w zośkę :P

 • diesel_poznan

  Oceniono 40 razy 28

  Janusz Korwin-Mikke już zaciera ręce :)

 • pawlaka12

  Oceniono 31 razy 21

  Gołota vs. Korwin-Mikke!

 • yarow12

  Oceniono 52 razy 16

  Do trolli. A. Gołota to milioner. Zasługuje na takie pożegnanie. Medalista olimpijski i Mistrz Europy. I dwukrotny niekoronowany Mistrz Świata. Między innymi wg takich tuz boksu jak M. Tyson.

 • tomekck91

  Oceniono 54 razy 14

  Adam Małysz podobno chętny jest na walke

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 42 razy 14

  Pożegnalna
  czyli
  zniosą go z ringu prosto na cmentarz ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX