Sport.pl

Boks. IBF narzuca Kliczce walkę z Pulewem

Federacja IBF powiedziała dość i narzuca teraz Władimirowi Kliczce (62-3, 52 KO) pojedynek z obowiązkowym pretendentem do tytułu - niepokonanym Kubratem Pulewem (20-0, 11 KO).
Bułgar wywalczył status challengera, pokonując najpierw w 2012 roku Aleksandra Ustinowa, by w ostatecznym eliminatorze w sierpniu wypunktować wysoko Tony'ego Thompsona. Minęło dziewięć miesięcy i włodarze IBF grożą Ukraińcowi odebraniem tytułu, jeśli ten nie wybierze Pulewa jako następnego rywala.

- Dla mnie to po prostu spóźniony prezent urodzinowy - przyznał piątkowy solenizant.

- Byłem na jego ostatniej walce z Leapai. Kiedy on wyjdzie do ringu ze mną, tym razem będzie na niego czekało realne zagrożenie. Udowodnię kibicom, że Kliczko wcale nie jest niezwyciężoną maszyną i spełnię swoje marzenia, zdobywając tytuł mistrza świata wagi ciężkiej - dodał Pulew.

- Już rozpoczęliśmy negocjacje - przyznał promujący Bułgara Kalle Sauerland.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org »


Więcej o:
Komentarze (2)
Boks. IBF narzuca Kliczce walkę z Pulewem
Zaloguj się
 • zwid

  Oceniono 7 razy 7

  Z niepokonanym pretendentem?
  Czyli nie z Adamkiem. Ufff - co z a ulga!

 • janspruce

  Oceniono 22 razy -6

  Obaj bracia ostanio walcza z leszczami ktorych sami sobie dobieraja. Nasz iger Michalczewski tez byl mistrzem pare lat bo walczyl z kelnerami az sie nemcom znudzil i nazwali go Placzkiem wtedy przyponial sobie o polskich korzeniach i spijaTigera po dzis dzien - olac Kliczkow i innych pozorantow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX