Sport.pl

Boks. Witalij Kliczko mistrzem świata "w zawieszeniu"

Posiedzenie Zarządu federacji WBC w końcu podjęło konkretną decyzję odnośnie do panującego od kilku lat na tronie wagi ciężkiej Witalija Kliczki (45-2, 41 KO). Założyciel i odwieczny prezydent WBC - Jose Sulaiman ogłosił przed momentem, że starszy z ukraińskich braci nabył status "Mistrza w zawieszeniu". Tym samym stracił tytuł mistrza świata, ale w każdym dowolnym momencie, gdy zdecyduje się powrócić do sportu, z marszu w pierwszej kolejności dostanie walkę mistrzowską.
Wszystkie najważniejsze informacje ze świata boksu znajdziesz na bokser.org

"WBC wspiera całkowicie walkę polityczną Witalija na Ukrainie i rozumie, że obecnie nie może stanąć do obrony tytułu" - napisano w oświadczeniu federacji.

Chcę serdecznie podziękować panu Sulaimanowi i całej organizacji WBC za wsparcie w walce o demokrację i wolność mojego kraju. Zasiadanie na tronie WBC było dla mnie największym honorem oraz powodem do dumy. Czuję, że w tej chwili ludzie potrzebują mnie na Ukrainie i koncentruję się wyłącznie na tym - przyznał lider opozycji za naszą wschodnią granicą.

Nie wiadomo jeszcze, kto stanie do walki o wakujący po Kliczce pas WBC. Numerem jeden w rankingu pozostaje Bermane Stiverne (23-1-1, 20 KO), dwa Chris Arreola (36-3, 31 KO), a trzy Deontay Wilder (30-0, 30 KO). Teoretycznie w takiej sytuacji do potyczki zostają wyznaczeni dwaj najwyżej notowani pięściarze, lecz przewodzący stawce Kanadyjczyk wciąż walczy w sądzie ze swoim byłym promotorem, sławnym Donem Kingiem. Istnieje możliwość, że w jego miejsce wskoczy Wilder i to właśnie on skrzyżuje rękawice z Arreolą. Wszystko rozstrzygnie się w przeciągu najbliższych dni.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Więcej o:
Komentarze (48)
Boks. Witalij Kliczko mistrzem świata "w zawieszeniu"
Zaloguj się
 • incognito13

  Oceniono 187 razy 161

  Tak w ogóle, to na zdjęciu jest Władimir a nie Vitalij. Kto tam u was pracuje ?

 • raku

  Oceniono 152 razy 136

  jak to kto stanie do walki?
  Adamek z Gołotą.

 • negro44

  Oceniono 87 razy 69

  to WLADIMIR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie Witalij!

 • dzejmsblant

  Oceniono 48 razy 42

  co za tendencyjny tytuł aż przykro się robi "Federacja WBC zawiesiła Witalija Kliczkę. Mistrz świata przez politykę traci swój pas" - szkoda tylko, że federacja WBC już kilkukrotnie szła na rękę Vitalijowi i przekładała daty przymusowych obron pasa WBC. Tylko, że starszemu Kliczce nie spieszno było do bronienia go od 16 miesięcy (ostania walka 09.08.2012) co jest niedopuszczalne i tylko dzięki dobrym układom w federacji pas nie został odebrany już wcześniej. Np. Andre Wardowi który jak zapewne wiecie jest w czołówkach rankingów p4p zazwyczaj tuż za Floydem Mayweatherem jr., pas odebrano dużo szybciej bo już po kilku miesiącach i to z powodu kontuzji. Zresztą to nie jest żadne odebranie pasa tak naprawdę tylko dostają pas WBC Champion emeritus (WBC wymysliło to niedawno chyba w zeszlym roku) i mają pierwszeństwo w kolejce jeśli będą chcieli się w najbliższej przyszłości o niego bić. Także całkowita nieznajomość tematu przez redaktorków ale tytuł oczywiście musi być krzykliwy... szkoda tylko że po raz kolejny ludzie są wprowadzani w błąd tendencyjnymi wypocinami.

  www.bokser.org/content/2013/12/16/215537/index.jsp

 • ladychapel

  Oceniono 58 razy 40

  To pewnie nasz Adamek - kurczak z gór albo ten twarzowiec - Wach przejmą kontrolę nad pasami...

 • brajanu

  Oceniono 48 razy 20

  jaki wladimir i jaki witalij ??

  przeciez na zdjeciu jest bulgar christo stoiczkow.

 • kula5211

  Oceniono 77 razy 19

  Czyżby Putin miał taki wpływ na Federację bokserską .......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX