Sport.pl

Boks. Lennox Lewis gotów wrócić na ring. Za 100 mln dolarów

Lennox Lewis gotów jest przerwać sportową emeryturę i wrócić na ring na pojedynek z Władimirem Kliczką. O ile dostanie 100 mln dolarów
48-letni obecnie Lewis na ringu nie walczył od blisko dekady, ale w rozmowie z "Daily Mail" powiedział, że mógłby wrócić do treningów i byłby gotowy do walki, jeśli jego gaża wyniosłaby 100 milionów dolarów. To ponad dwa razy więcej niż Floyd Mayweather otrzymał za swoje zwycięstwo z Saulem Alvarezem.

Lewis przyznał, że podczas walki Władimira Kliczki z Aleksandrem Powietkinem dostał propozycję powrotu na ring, ale za 50 mln dolarów. Brytyjczyk chce dwa razy tyle.

- Taką wyznaczyłem cenę. Powiedziałem im, że mogę być gotów w ciągu sześciu miesięcy i że teraz lekko trenuję - mówił w rozmowie z "Daily Mail".

- Do tej pory mówiłem im, że 50 milionów dolarów ruszy mnie z kanapy, ale biorąc pod uwagę to, że na emeryturę odchodziłem jako niepokonany mistrz, będą musieli wyłożyć 100 mln dolarów - dodał.

Lewis przeszedł na emeryturę po kontrowersyjnym zwycięstwie ze starszym bratem Władimira Kliczki, Witalijem, w czerwcu 2003 roku. Walka o pas WBC została wstrzymana w szóstej rundzie. Ukrainiec miał głęboką ranę nad lewym okiem, krwawił. Do tego momentu prowadził na punkty, ale sędziowie uznali, że nie może walczyć dalej, a rana była efektem ciosu Lewisa, co oznaczało, że to Brytyjczyk sięgnie po pas.

Spodziewany rewanż nigdy nie nastąpił, a Lewis teraz wolałby walczyć z Władimirem. - Pokonałem Witalija, więc teraz chciałbym się zmierzyć z drugim z braci. Zobaczymy, co z tego wyjdzie - powiedział Lewis.

Więcej o:
Komentarze (38)
Boks. Lennox Lewis gotów wrócić na ring. Za 100 mln dolarów
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 250 razy 226

  Dajcie Gołocie 50 tys. baksów, a zawalczy choćby jutro, może być boks albo KSW ;)

 • miraser5

  Oceniono 165 razy 155

  też mi coś - za 100 milionów dolarów to każdy wyjdzie z Kliczką na ring...

 • el.kolendo

  Oceniono 144 razy 116

  Lewis przeszedł na emeryturę po kontrowersyjnym zwycięstwie ze starszym bratem Władimira Kliczki, Witalijem, w czerwcu 2013 roku

  skoro walczył w 2013 to musi być w świetnej formie! brawo wyborcza!

 • kajetan907

  Oceniono 148 razy 98

  Ja myślę że na Kliczkę najlepszy będzie prof Gliński. Nie związany z PIS kandydat na wszystko.

 • emerica

  Oceniono 100 razy 92

  Kucharski wystawi Lewandowskiego za 90 milionów. Bier Lewego, Władek!

 • groobas

  Oceniono 110 razy 86

  najbardziej we współczesnym boksie podoba mi się jak promotorzy strzygą telewizje, telewizja strzyże reklamodawców i abonentów PPV, reklamodawcy wywalają grube miliony aby zaistnieć w przerwie między rundami a ja to sobie oglądam później za darmo i bez zbędnych wstawek promocyjnych na jutobe lub innym... no bo po co przepłacać?

 • amgc63

  Oceniono 111 razy 61

  On ma kosmiczne dlugi jak każdy czarny przerąbał fortune na blyskotki i wielkie domy.

 • jamesonwhiskey

  Oceniono 67 razy 57

  100 jak wygra
  kopa w dupe jak przegra

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX